Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ 2014: „Polski system” prawie idealny

MŚ 2014: „Polski system” prawie idealny

fot. archiwum

Znamy już system według którego zostaną rozegrane mistrzostwa świata mężczyzn w 2014 roku. Będzie się on diametralnie różnił od tego, jaki obowiązywał podczas ubiegłorocznych mistrzostw we Włoszech. - Nikomu nie opłaci się przegrywać - mówi  Mirosław Przedpełski.

Polska jest gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy, które odbędą się w 2014 roku. Turniej będzie trwać 17 dni, w sumie 100 spotkań, które będą rozgrywane w sześciu miastach (Łódź, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Gdańsk i Kraków). Mirosław Przedpełski w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym" zdradza system, który będzie obowiązywał na tym turnieju. – 24 zespoły zostaną podzielone na cztery grupy. Awansuje 16 drużyn, które w drugiej turze utworzą kolejne dwie grupy. Wyniki meczów z pierwszej fazy będą się liczyły w drugiej rundzie. Nikomu nie opłaci się przegrywać – tłumaczy Przedpełski. Potem odbędą się ćwierćfinały (1. z 4., 2. z 3.), półfinały i mecze o medale. – Chcemy zbliżyć się do ideału – mówi o nowym systemie prezes PZPS.

Przed startem turnieju nie będzie wiadomo, które grupy połączą się ze sobą w drugiej fazie, gdyż o tym zadecyduje losowanie. Ma to na celu wyeliminowanie kalkulacji i wybierania sobie przeciwników, co było plagą poprzedniego światowego czempionatu.

Więcej w środowym „Przeglądzie Sportowym"źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved