Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS wciąż nie może się pogoddzić z decyzją o zamknięciu PlusLigi

GTPS wciąż nie może się pogoddzić z decyzją o zamknięciu PlusLigi

fot. archiwum

- O co my teraz będziemy grali? O tytuł amatorskich mistrzów Polski?! - pyta retorycznie trener I ligowego GTPS-u Andrzej Stanulewicz. W Gorzowie już dziś wiedzą, że nie uda się zapewnić ani infrastruktury ani budżetu niezbędnego do gry na najwyższym szczeblu.

O warunkach, które postawiono przed drużynami chcącymi dołączyć do siatkarskiej elity, prezes gorzowskiej drużyny mówi wprost: – Dla nas to absolutnie zaporowe warunki. Sportowo udało się nam zbudować latem silny zespół, lecz hali sami nie wybudujemy. Najbliższa, spełniająca wymogi Plus Ligi znajduje się… w Zielonej Górze. Nie mamy też szans na kilkumilionowy budżet. Przy obecnym finansowym zaangażowaniu miasta i naszych możliwościach pozyskiwania sponsorów będziemy szczęśliwi, jeśli uzbieramy w tym sezonie 700 tys. zł. – tłumaczył na łamach "Gazety Lubuskiej" Grzegorz Drwięga.

– Jeśli wygranie pierwszej ligi nie będzie oznaczało automatycznego awansu do ekstraklasy, to musimy się liczyć ze znacznym i systematycznym spadkiem poziomu naszej klasy. Zawodnicy nie będą mieli żadnej sportowej i materialnej motywacji, bo sukces nie zaprowadzi ich na wyższy poziom. Decyzję Plus Ligi i zarządu PZPS oceniam jako bardzo niefortunną. Myślę, że najdalej za rok zostanie cofnięta. Bo mówimy nie o otwarciu, tylko o zamknięciu elity! – wtóruje swojemu pracodawcy trener GTPS-u Andrzej Stanulewicz.

Bogaci postanowili wprowadzić swój dyktat. Nikt nie ma prawa odbierać klubom nadziei na zbudowanie przez kilka sezonów zespołu, godnego elity i radzącego sobie w niej za mniejsze pieniądze. Sport bez ducha rywalizacji nie ma żadnego sensu – kwituje ostro całą sprawę Krzysztof Śmigiel, dziś wiceprezes gorzowskiego klubu, a w przeszłości olimpijczyk z Atlanty.* wypowiedzi zebrał Robert Gorbat (Gazeta Lubuska)

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved