Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Angelina Grün: Zdecydowałam się pomóc reprezentacji

Angelina Grün: Zdecydowałam się pomóc reprezentacji

fot. archiwum

Wielka gwiazda niemieckiej siatkówki postanowiła powrócić do reprezentacji. Po dwóch latach gry na piasku, Angelina Grün zagra w halowych mistrzostwach Europy w Serbii i Włoszech. - Z nadziejami czekamy na początek mistrzostw - mówi.

Jak się pani czuje po powrocie do reprezentacji?

Angelina Grün:Bardzo dobrze, znów spotkałam wiele znajomych twarzy, koleżanki z dawnej kadry. Ogólnie rzecz biorąc powrót był naprawdę bardzo miły.

Jak doszło do pani powrotu?Podczas mojej gry na plaży miałam czas, by skontaktować się z trenerem Giovannim Guidettim. Spotkaliśmy się w czerwcu w Bremie, ale wtedy jeszcze powiedziałam, że plaża jest moim priorytetem. Potem zaczęłam się zastanawiać, co jest lepsze dla mojej kariery i co powinnam robić w przyszłości. Zdecydowałam się grać ponownie w hali i pomóc reprezentacji na mistrzostwach Europy.

Pani krytycy twierdzą, że powodem powrotu do hali jest brak sukcesów na plaży. Zgadza się pani z tym?

Czas na plaży był bardzo pouczającym dla mnie i patrzę na to bardzo pozytywnie. Na pewno te wyniki nie odnosiły się do tego, co osiągnęłam wcześniej, w karierze halowej. Ale patrząc na te dwa lata, mogę stwierdzić, że stałam się dobrą zawodniczką na plaży. Wyniki to kwestia wielu rzeczy, które się łączą i to nie zawsze się udawało.

Jakie były zatem przyczyny rezygnacji z „plażówki"?

Czasami stajemy w takich sytuacjach, że ani indywidualne umiejętności, ani gra zespołowa nie przynosi żadnych efektów, mimo że miałyśmy szansę osiągnąć dobre wyniki. Ale tak jak powiedziałam, czasami małe rzeczy decydują o tym kto wygra lub przegra. Trzeba było wyciągnąć z tego wnioski i ja właśnie to zrobiłam.

Czyli można powiedzieć, że wraca pani by odzyskać „dobre imię"?

Nie, nie zgadzam się z tym. Nie chodzi o moją reputację, ale moim celem jest dobrze grać w perspektywie igrzysk olimpijskich w Londynie. Teraz jestem częścią dużego zespołu i gramy wspólnie. Ja nie chcę być w centrum uwagi.

Ciężko było wrócić do treningów w hali?

Nie, absolutnie nie. Moje mięśnie zawsze były wytrzymałe. Na początku transformacja była trudna, brakowało prędkości, ale po dwóch tygodniach czuję się lepiej. Zresztą dziewczyny, które grały cały czas w hali, też miały z tym problem.

Za wami trzy tygodnie zgrupowania. Jest pani zadowolona z obecnego poziomu reprezentacji?

Na początku oczywiście było daleko od oczekiwań. Forma jednak wzrastała z dnia na dzień. W tej chwili jest już bardzo dobrze i z nadziejami czekamy na początek mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved