Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wygrane faworytów na początek mistrzostw Ameryki Południowej

Wygrane faworytów na początek mistrzostw Ameryki Południowej

Faworyci mistrzostw Ameryki Południowej - Argentyna i Brazylia, odnieśli pewne zwycięstwa po 3:0 w pierwszym dniu turnieju. Wygraną na swoim koncie zanotowali również Kolumbijczycy, którzy pokonali 3:2 Wenezuelę.

Siedem zespołów z Ameryki Południowej rozpoczęło rywalizację o miano najlepszej ekipy na swoim kontynencie, który to tytuł jest jednocześnie przepustką do udziału w listopadowym Pucharze Świata.

Pierwszy dzień zmagań w rozgrywanym w Brazylii turnieju nie przyniósł niespodzianek. Argentyńczycy pokonali 3:0 Chile, a najwięcej punktów dla drużyny zwycięzców zdobył Conte (14). Brazylijczycy w trzech krótkich setach odprawili Urugwaj, tracąc w całym spotkaniu zaledwie… 34 małe punkty. Najbardziej zaciętym meczem pierwszego dnia był pojedynek Wenezueli i Kolumbii. Wenezuelczycy prowadzili już 2:1, aby przegrać czwartego seta na przewagi (26:28) i tie-breaka 10:15, a cały mecz 2:3. W pierwszej kolejce mistrzostw pauzował Paragwaj.