Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sawicka kontuzjowana, Crimes już gra

Sawicka kontuzjowana, Crimes już gra

fot. archiwum

Bez reprezentantek kraju - Joanny Wołosz i Klaudii Kaczorowskiej - przygotowuje się do sezonu ekipa BKS-u Aluprof. Nadal grać nie może kontuzjowana Natalia Bamber, a do niej dołączyła libero Agata Sawicka, którą czeka dłuższy rozbrat z siatkówką.

Reprezentacyjne powołania dla bialskich siatkarek były niejako wpisane w okres przygotowawczy. Zespół z Bielska-Białej dotknął jednak spory pech, bo najpierw okazało się, że na dłużej wyłączona z gry będzie podstawowa atakująca, a niedawno poważnej kontuzji barku nabawiła się Agata Sawicka. Niewykluczone, że libero już do końca roku poczynania koleżanek obserwować będzie z trybun. Jej rolę przejęła aktualnie Magdalena Matusiak, ale wielce prawdopodobne, że klub zakontraktuje kolejną libero.

Dobrą wiadomością jest natomiast przybycie nad Białą amerykańskiej środkowej Alexis Crimes, która w ostatnim czasie znajdowała się w szerokim składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zawodniczka zaprezentowała się w sparingowym spotkaniu z drugoligowym MCKiS Jaworzno, które przedstawiciel PlusLigi Kobiet wygrał pewnie w każdym z pięciu rozegranych setów. – Lubię występować w Europie i poznawać nowe miejsca i ludzi. Miałam też inne propozycje, ale zdecydowałam się na grę w Bielsku-Białej i wierzę, że to dobry wybór – mówi Crimes, poprzednio zawodniczka austriackiego Post Schwechat.

Bialscy kibice siatkówki już w najbliższą środę będą mieli możliwość spotkania się z siatkarką podczas okolicznościowego spotkania w jednej z restauracji w Bielsku-Białej. Prócz Crimes, pojawią się tam dwie inne zagraniczne siatkarki – Cassidy Lichtman oraz Liesbet Vindevoghel.źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved