Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Przygotowania Indykpolu AZS UWM Olsztyn do sezonu Młodej Ligi

Przygotowania Indykpolu AZS UWM Olsztyn do sezonu Młodej Ligi

fot. archiwum

Dwudziestu czterech zawodników z Olsztyna zostało zgłoszonych do rozgrywek Młodej Ligi. Już 1 października Indykpol AZS UWM Olsztyn zagra mecz w Rzeszowie. O przygotowaniach tej drużyny przeczytać możemy na oficjalnej  stronie Młodej PlusLigi.

W olsztyńskiej drużynie nie zmienił się sztab szkoleniowy. – Pierwszym trenerem pozostał Sergiusz Salski. Tak jak w poprzednim sezonie, pomagać mu będzie Andrzej Grygołowicz, koordynator grup młodzieżowych w klubie akademickim AZS UWM i trener II zespołu – poinformował menedżer ds. marketingu Indykpolu AZS Olsztyn, Marcin Zarębski.

Obecnie zawodnicy przygotowują się do nowego sezonu. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. – Generalnie chłopcy ćwiczą w swoich grupach, nie mamy wyodrębnionego składu Młodej Ligi, który trenowałby w takim zestawieniu. Niektórzy trenują z pierwszym zespołem, niektórzy z drugoligowym, pozostali z juniorami – powiedział trener Sergiusz Salski.

Skład młodego Indykpolu AZS UWM Olsztyn nie uległ poważnemu przekształceniu. Większość zawodników grających w sezonie 2010/2011, wystąpi także w tym roku. Do drużyny dołączył absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, Szymon Macyra. Pochodzący z Ostródy zawodnik występował w juniorach AZS-u UWM. Kolejnymi zawodnikami Młodej Ligi są: rozgrywający Marcin Wojtulewicz oraz Grzegorz Szczotko, syn byłego zawodnika AZS-u Olsztyn, Piotra Szczotko. W rozgrywkach pozostali, trenujący obecnie z pierwszym zespołem Indykpolu AZS Olsztyn, przyjmujący Piotr Łukasik i libero Bartosz Mariański. Do rozgrywek zgłoszono nowego zawodnika olsztyńskiej drużyny, Bartosza Krzyśka. Już po meczach sparingowych, rozegranych przez podopiecznych Tomaso Totolo , można było dostrzec, że były zawodnik Ślepska Suwałki jest obiecującym na przyszłość siatkarzem i może wnieść swoje umiejętności do zespołu Młodej Ligi.– Wszystko zależy od tego, jak bardzo Bartek będzie wykorzystany w I zespole. Jeśli będzie tam grał, to nie ma większego sensu, żeby grał w tych rozgrywkach. Natomiast jeżeli w pierwszym zespole nie będzie miał żadnych jednostek meczowych to wydaje mi się, że duży sens ma to, żeby zagrał od czasu do czasu u nas – dodał trener Salski.

W tym roku ponownie trenerzy będą stosować rotacje w składzie, gdyż wielu zawodników oprócz gry w Młodej Lidze występować będzie w innych rozgrywkach. – Gdybyśmy parli na wynik, to można byłoby mówić o pewnym utrudnieniu. My natomiast Młodą Ligę traktujemy jako poligon do ogrywania młodych, zdolnych chłopaków, których nie brakuje w Olsztynie. Ważne jest też żeby mogli grać siatkarze z pierwszego zespołu, którzy tam, nie będą mogli za dużo wychodzić na boisko. Młoda Liga jest wtedy dla nich ważna. Dla młodych juniorów jest to także duża szansa rozwoju. Godzimy rozgrywki Młodej Ligi z II ligą bo ta rzesza chłopaków którzy skończyli wiek juniora też jest u nas dość duża, większa niż na jeden zespół drugoligowy. Stanowi to więc dodatkową szansę ogrywania tych siatkarzy – zakończył trener Sergiusz Salski.

* Autor/Źródło: Kinga Rutecka (mlodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved