Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Perła Złotokłos z Dominiką Leśniewicz wygrała turniej w Poznaniu

Perła Złotokłos z Dominiką Leśniewicz wygrała turniej w Poznaniu

W miniony weekend w Poznaniu rozegrano III Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu siatkarek. Organizatorem imprezy był SKF KS Poznań, a w zawodach uczestniczyło sześć zespołów. Wygrały zawodniczki Perły Złotokłos.

Pierwszym dniem turnieju były rozgrywki grupowe. Rozgrywki w grupie A zdominował zespół ze Złotowa. Turniej otworzył rewanż za finał ubiegłorocznej edycji. Tym razem Sparta zrewanżowała się za porażkę w finale z roku 2010 i nie tracąc seta pokonała podopieczne trenera Damiana Gapika. W drugim meczu Złotów bez większych problemów pokonał zwycięzcę pierwszej edycji turnieju – UKS Jedynkę Kluczbork. Trzeci mecz w grupie A decydował o awansie do półfinału. Spotkanie nie przyniosło jednak spodziewanych emocji i zawodniczki trenera Mariana Orła łatwo pokonały SKF.

(17:25, 12:25)

Mecze w grupie B do pewnego momentu były odzwierciedleniem gier przedpołudniowych. Swoje oba mecze pewnie wygrał zespół Perły Złotokłos, w składzie której występuje mistrzyni Europy z 2003 r., Dominika Leśniewicz. Większe emocje nadeszły dopiero w ostatnim meczu, w którym Energetyk zmierzył się z Aresem o awans do półfinału. Pogoń zawodniczek z Nowej Soli od stanu 0:11 w pierwszym secie była pasjonująca. Mecz charakteryzowała ogromna determinacja, zaangażowanie, walka o każdą piłkę oraz duża ilość błędów po obu stronach. Po trwającym blisko godzinę spotkaniu awans wywalczyły podopieczne trenera Mirosława Kasprowicza.

(26:28, 25:27)

Turniejowe zmagania w drugim dniu gier zakończyły spotkania półfinałowe oraz rywalizacja o poszczególne miejsca w turnieju.