Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Impel Gwardia przed nowym sezonem w PlusLidze Kobiet

Impel Gwardia przed nowym sezonem w PlusLidze Kobiet

fot. archiwum

Impel Gwardia Wrocław intensywnie trenuje i rozgrywa turnieje kontrolne. W zespół wpasowuje się amerykańska środkowa bloku a w mistrzostwach Europy wrocławianki mają dwie przedstawicielki: Katarzynę Jaszewską oraz Zuzannę Efimienko.

Do rozpoczęcia sezonu 2011/2012 w PlusLidze Kobiet pozostał bez mała miesiąc czasu, ale już teraz jest ciekawie pod wrocławską siatką, bowiem Impel Gwardia rozgrywa ważne turnieje kontrolne, szlifując formę na pierwszy mecz z Organiką Budowlani Łódź (11.10.2011r. wtorek, g. 18.00 – hala Orbita).

Na pierwszym turniej kontrolny Impel Gwardia pojechał do Murowanej Gośliny. – Wzięliśmy tam udział w zawodach, w których oprócz Piły spotkaliśmy się z drużynami z I ligi. Nie mogliśmy, co prawda, tego turnieju zaliczyć do bardzo udanym, gdyż wygraliśmy 3:0 z Legionovią, natomiast i z Piłą i z gospodyniami ponieśliśmy porażki – powiedziała tuż po meczach Marta Haładyn, która w nowym sezonie znów będzie prowadzić pod siatką grę Impel Gwardii. – Mimo przegranych jednak turniej był bardzo ważny, bo pozwolił nam po raz pierwszy w warunkach meczowych oswoić się z nowymi zagraniami oraz zapoznać się z dopiero co przybyłymi zawodniczkami, m.in. ja przecież ostatni raz rozgrywałam dla mojego rodzinnego miasta trzy lata temu – dodała z uśmiechem wychowanka Impel Gwardii Wrocław.

Nowym ciekawym nabytkiem wrocławianek jest też czarnoskóra środkowa bloku z USA Arielle Wilson. – To dla mnie duża przygoda zagrać w zawodowej lidze i to do tego w Polsce, która ma spore tradycje siatkarskie. Cieszę się, że mam możliwość gry w Waszym kraju – powiedziała sympatyczna Amerykanka. O ile trener zespołu Rafał Błaszczyk może spokojnie przygotowywać zespół z nowymi siatkarkami (Ariell Wilson – USA, Marta Haładyn – powrót z Dąbrowy Górniczej, Dorota Medyńska – TOP Bolesławiec – SMS, Aleksandra Folta – powrót po kontuzji) to nie ma kompletu jeśli chodzi o zawodniczki z pierwszej szóstki poprzedniego sezonu. Brakuje oczywiście Katarzyny Jaszewskiej i Zuzanny Efimienko, obie z trenerem Alojzym Świderkiem jadą na mistrzostwa Europy.Przed wrocławiankami teraz bardzo istotny turniej w Twardogórze. Świetna międzynarodowa obsada i bliskość rozpoczęcia ligi powoduje, że zapowiada się 6 bardzo dobrych meczów w hali GOSiR w Twardogórze. W gościnie u burmistrza miasta i Gminy Jana Dżugaja pojawią się bowiem takie zespoły jak: mistrz Czech – Modranska Prostejov, wicemistrz Niemiec S.C. Dresdner oraz włoszki Chateau d’Ax Urbino z Katarzyną Skorupą – jeszcze do niedawna podstawową rozgrywającą reprezentacji Polski.

Następnym sprawdzianem siatkarek Rafała Błaszczyka (i ostatnim przed ligą) będzie turniej międzynarodowy w Dippoldiswalde, w którym nasze dziewczyny przetestują czołówkę Bundesligi.

* Autor tekstu: Dariusz Dintowt (PlusLiga-Kobiet.pl)
** Czytaj więcej na plusliga-kobiet.pl

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved