Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II Liga M: Duże zmiany w drużynie Czarni Wirex Rząśnia

II Liga M: Duże zmiany w drużynie Czarni Wirex Rząśnia

fot. archiwum

Przedsezonowa rozmowa z Dariuszem Parkitnym trenerem drużyny Czarni Wirex Rząśnia na temat zmian dokonanych w składzie zespołu w sezonie 2011/2012 oraz przewidywanych szansach w rozpoczynających się niedługo ligowych rozgrywkach.

Czarni Rząśnia podobnie jak rok temu zmienili połowę stanu drużyny, jakie były powody?

Dariusz Parkitny: – W tym sezonie opuściło nasz klub pięciu zawodników, z różnych powodów nie do końca sportowych. Zrezygnowałem z Mateusza Sobieraja i Błażeja Kuny, reszta chłopaków zmieniła barwy klubowe na własną odpowiedzialność (Jędrzej Brożyniak, Rafał Rybarczyk, Tomasz Zychla )Czy drużyna zdążyła się już "dotrzeć"?

– Zespół oczywiście jest cały czas w ciężkiej pracy. W nadchodzącym sezonie chcielibyśmy osiągnąć zadowalające wyniki dla klubu, miejscowości, którą reprezentujemy i dla nas wszystkich, biorących udział w nowym składzie personalnym. Jestem dobrej myśli, bo zespół coraz lepiej się rozumie. Oczywiście czeka nas jeszcze dużo wspólnej pracy.

Z kim mieliście sparingi?

– Sparingów graliśmy dość dużo m.in. z zespołami z pierwszej i drugiej ligi tj. Wandą Kraków, AZS Nysą, Będzinem, Wyszkowem, Hajnówką, Zielona Górą, Sulęcinem, Delic-Polem, Czarnymi Radom. Wyniki były różne, ale nie o to chodzi w okresie przygotowawczym. Najważniejsze było zespołowe wypełnianie pewnych założeń taktycznych oraz sprawdzenie wszystkich możliwych ustawień.

Jak pan ocenia szanse swojej drużyny w dość zmienionej grupie m.in. zamiast 10 będzie 12 zespołów. Jakie wyznaczone są dla was cele?

– Nadchodzący sezon pokaże, czy nabyliśmy odpowiednich zawodników, by osiągnąć wymarzony cel, jakim jest awans do pierwszej ligi. Myślę, że pierwsza runda pokaże, czy mamy szanse na dobry wynik sportowy. 12 zespołów w grupie wskazuje nam na dużą rywalizację. Dodatkowo została zmieniona formuła play-off 1-8, więc czas pokaże, na co będzie stać Czarnych Wirex Rząśnia. Biorąc pod uwagę, że mamy kilku nowych zawodników, potrzebujemy trochę czasu na zgranie zespołu. Tylko ważne mecze ligowe, takie „pod presją wyniku" pokażą, czy jesteśmy mocni personalnie. Ja oczywiście bardzo mocno wieżę we wszystkich zawodników, których sprowadziliśmy do naszego klubu i życzę zawodnikom, działaczom, widzom i sobie samemu dużo emocji w nadchodzącym sezonie.

* Rozmawiał: Sławomir Konieczko (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved