Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Czeszki zdecydowanie gorsze od Niemek

Czeszki zdecydowanie gorsze od Niemek

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Czech uległy w wyjazdowym towarzyskim spotkaniu Niemkom 0:3. Podopieczne trenera Jiri Sillera przegrały mecz zdecydowanie. Czeszki będą grupowymi rywalkami Polek podczas zbliżających się mistrzostw Europy.

Zawodniczki prowadzone przez włoskiego szkoleniowca Giovanni Guidettiego w każdym z trzech setów osiągały kilkupunktową przewagę, którą spokojnie kontrolowały do końca partii. – Jestem bardzo zadowolony z formy i wyniku mojego zespołu. Pokazaliśmy, że jesteśmy w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby dobrze wypaść w mistrzostwach Europy – powiedział po meczu trener Niemek.

Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i to widać na boisku. Oczywiście, popełniamy jeszcze drobne błędy, ale ogólnie nasza gra wygląda nieźle – podsumowała wygraną nad Czeszkami Margareta Kożuch.To była dla nas bardzo udana próba generalna przed mistrzostwami Europy i jesteśmy z niej bardzo zadowolone.

Niemcy – Czechy 3:0
(25:21, 25:20, 25:17)Wyjściowe składy zespołów:
Niemcy: Weiß, Grün, Brinker, Ssuschke-Voigt, Fürst, Kożuch i Tzscherlich (libero)
Czechy: Havelkova, Havlickova, Kossaniyova, Muhlsteinova, Pastulova, Plchotova i Jasova (libero)

Czeszki są grupowymi rywalkami Polek podczas zbliżających się mistrzostw Europy. W grupie C, oprócz Czeszek i Polek rywalizować będą również zespoły Rumunii i Izraela. Niemki zagrają w grupie A, a ich rywalkami będą Ukrainki, Francuzki i Serbki.

źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved