Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Klocek: Metoda małych kroków sprawdza się

Tomasz Klocek: Metoda małych kroków sprawdza się

fot. archiwum

O dotychczasowych przygotowaniach pierwszoligowej drużyny AZS Skawa UEK opowiedział pierwszy szkoleniowiec krakowskiej drużyny - Tomasz Klocek. Trener ma nadzieję, że poziom sportowy czołowych zespołów z I ligi dorówna temu z PlusLigi Kobiet.

Rozpoczynacie ostatni etap przygotowań do nowego sezonu. Jak przedstawiają się plany na ten okres?

Tomasz Klocek:Dotychczas rozegraliśmy 7 meczów (w sumie 33 sety), zagraliśmy w turnieju Facro Cup. W okresie kolejnych dwóch tygodni zaplanowaliśmy jeszcze 3 mecze kontrolne. Pierwszą kolejkę ligową rozpoczniemy z 4-dniowym poślizgiem na boisku warszawskiej "Sparty" – w środę 5. października.

Jak ocenia pan pracę wykonaną dotychczas przez zespół?Metoda małych korków – jak dotąd – zdaje egzamin. Uniknęliśmy stanów przeciążeniowych i związanych z nimi przewlekłych kontuzji, mimo to urazy sportowe nas nie omijają, ale mam nadzieję, że limit pecha na ten sezon już wyczerpaliśmy. Bardzo szybko dziewczęta adoptują się do taktyki jaką założyliśmy na pierwszy etap naszej współpracy i utrwalają potrzebne umiejętności, a przy tym odnoszą również sukcesy sportowe – mogą pochwalić się tytułem wicemistrzowskim wywalczonym podczas Mistrzostw Polski AZS.

Znamy wyniki pierwszych turniejów towarzyskich. Czy postawa któregoś z rywali AZS-u szczególnie pana zaskoczyła?

– Nasi ligowi rywale w meczach kontrolnych przeciwko zespołom z PlusLigi Kobiet imponują skutecznością, a wyniki tych meczów budzą respekt i szacunek. Myślę, że to dobra prognoza dla kibiców i klubów kandydujących do awansu. Być może już w tym roku poziom sportowy 1-ligowych liderów dorówna do poziomu niektórych zespołów ekstraklasowych i pomysły władz związkowych na tzw. zamknięcie PLK – wzorem ligi męskiej – nie będą stały na "glinianych nogach".

źródło: www.azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved