Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pięć zespołów ekstraklasy bez licencji

Pięć zespołów ekstraklasy bez licencji

fot. archiwum

AZS Politechnika Warszawska i Trefl Gdańsk z PlusLigi oraz AZS Białystok, Budowlani Łódź i Stal Mielec z PlusLigi Kobiet nie otrzymały licencji na grę w ekstraklasie. Bez prawa do gry pozostaje również sześć drużyn I ligi oraz 22 drużyny drugoligowe.

Mimo, że pierwsze posiedzenie Komisji do spraw wydawania licencji klubowej odbyło się już jakiś czas temu, a kluby miały obowiązek przesłać komplet dokumentów do 20 sierpnia, dopiero w piątek pojawił się komunikat, w którym wymieniono przyznane licencje. Wśród wymienionych klubów zabrakło 32 drużyn ligowych szczebla centralnego.

AZS Politechnika Warszawska i Trefl Gdańsk z PlusLigi, AZS Białystok, Stal Mielec i Budowlani Łódź z PlusLigi Kobiet nie mają jeszcze licencji uprawniającej do gry w ekstraklasie. W I lidze mężczyzn kompletu dokumentów brakuje jeszcze Siatkarzowi Wieluń, Jokerowi Piła i Wandzie Kraków, a w I lidze kobiet Piecobiogazowi Murowana Goślina, APS TPS Rumia i Sparcie Warszawa.

Do rozpoczęcia rozgrywek ekstraklasy i I ligi pozostały jeszcze dwa tygodnie, jest więc duża szansa, że zespoły te zdążą uzupełnić dokumentacje i licencję otrzymają. Dużo trudniejszą sytuację mają zespoły drugoligowe, które rozgrywki rozpoczynają już w najbliższy weekend. Komisja do spraw wydawania licencji klubowej obradować będzie w najbliższy czwartek i piątek. Co jeśli któryś z klubów w tym terminie nie otrzyma licencji? – Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PZPS licencja klubowa jest niezbędnym dokumentem, by dopuścić klub do rozgrywek ligowych – mówi Angelika Miś z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W większości przypadków braki nie są duże i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie kluby uzyskają dokument pozwalający na grę. W przeciwnym razie mogłyby zostać niedopuszczone do gry w 1. kolejce.Na przyznanie licencji czekają jeszcze:

II liga mężczyzn

gr. 1: KU AZS UAM Poznań, MKS Kalisz, KS Morze Bałtyk Szczecin i LO MS Świnoujście

gr. 2: Delic Pol Norwid Częstochowa, TS Victoria PWSZ Wałbrzych i KS Spodek Katowice

gr. 3: GTS Wilga Garwolin

gr. 4: AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce

II liga kobiet

gr. 1: MLKS Zawisza Sulechów, MKS Sokół Mogilno, Akademia Pomorska Czarni Słupsk, Gedania Gdańsk i APS TPS II Rumia

gr. 2: Silesia Volley II Sokół/MOSiR Chorzów/Mysłowice, SPS AZS Politechnika Częstochowska, AJD Częstochowianka Częstochowa i GS UKS Krzanowice

gr. 3: AZS Politechnika Warszawska i KS AZS AWF Warszawa

gr. 4: MKS Paleo Pogoń Proszowice

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved