Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pekpol wygrał turniej o puchar prezydenta Ostrołęki

Pekpol wygrał turniej o puchar prezydenta Ostrołęki

fot. archiwum

Siatkarze Pekpolu okazali się najlepszym zespołem w turnieju o puchar prezydenta Ostrołęki. Tuż za nimi w tabeli uplasował się Jadar Siedlce. Dalsze miejsca zajęły zespoły Ślepska Suwałki oraz drugoligowego Campera Wyszków.

Podczas dwudniowych zmagań w hali im. Arkadiusza Gołasia podopieczni trenerów Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza pokonali drugoligowy Camper Wyszków 3:0 i pierwszoligowy Jadar Siedlce, również 3:0. Przegrali za to ze Ślepskiem Suwałki 0:3, ale korzystny układ wyników pozostałych spotkań sprawił, że to właśnie gospodarzom turnieju przypadło pierwsze miejsce.

Kibice na parkiecie oglądali jednak głównie drugoplanowe postacie ostrołęckiego zespołu, bowiem trener Andrzej Dudziec chciał, aby wszyscy zawodnicy zagrali po równo. W piątek i sobotę Pekpol uczestniczył bowiem w turnieju w Ełku, gdzie zmierzył się z dwoma zespołami Plus Ligi AZS UWM Olsztyn oraz Politechniką Warszawską. Oba spotkania przegrał w stosunku setów odpowiednio 1:3 i 2:3, ale dla trenerów i zawodników była to niebywała możliwość sparowania z czołowymi zespołami w kraju, naszpikowanymi gwiazdami z Polski i zagranicy.

Chciałem dać możliwość gry wszystkim swoim zawodnikom, dlatego zdecydowałem, że ci, którzy grali w Ełku, w tym turnieju odpoczną – mówił po zawodach trener Andrzej Dudziec. – Na pewno każde spotkanie, które rozegraliśmy przygotowując się do ligi było dla nas ważne. Jestem zadowolony z tych sprawdzianów i osiągniętych wyników, które i tak w tym okresie przygotowań nie są najważniejsze – podkreślił szkoleniowiec Pekpolu.Suwałczanie do Ostrołęki pojechali w pełnym składzie, ale trener Adam Aleksandrowicz nie mógł skorzystać ze wszystkich podopiecznych. Na boisku nie pojawili się zmagający się z urazami Kamil Skrzypkowski oraz Dominik Wójcicki. Drobniejsze problemy zdrowotne zgłaszali natomiast Bartosz Konieczny i Kamil Dembiec. Skrzypkowski i Wójcicki w ogóle nie zagrali, bo nie chcieliśmy ryzykować jakichś poważniejszych kontuzji. Do ligi zostały tylko dwa tygodnie, obaj mają kłopoty z barkami i lepiej niech trochę odpoczną – tłumaczy trener suwalczan. – Z meczu z Pekpolem jestem bardzo zadowolony. W tym spotkaniu zagrali przede wszystkim młodzi zawodnicy, średnią wieku zawyżał tylko Łukasz Rudzewicz [26 – lat red.], i nasza gra wyglądała naprawdę dobrze – ocenia Aleksandrowicz. – O ostatnim naszym meczu podczas tego turnieju musimy z kolei jak najszybciej zapomnieć. Jeszcze w pierwszym secie trwała w miarę wyrównana walka, ale o tym, co było potem, nie ma co mówić.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Ostrołęce został wybrany przez organizatorów siatkarz Pekpolu Grzegorz Pietkiewicz.

Najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:

Camper Wyszków: Maciej Alancewicz
Ślepsk Suwałki: Jakub Rohnka
Jadar Siedlce: Witold Chwastyniak
Pekpol Ostrołęka: Paweł Pietkiewicz

Wyniki turnieju o puchar prezydenta Ostrołęki:
Ślepsk Suwałki – Jadar Siedlce 2:3
(25:23, 23:25, 25:19, 22:25, 8:15)
Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 3:0
(25:9, 25:19, 25:15)
Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 0:3
(18:25, 19:25, 24:26)
Jadar Siedlce – Camper Wyszków 3:0
(25:21, 25:23, 26:24)
Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 3:0
(25:23, 25:19, 25:19)
Pekpol Ostrołęka – Jadar Siedlce 3:0
(25:18, 25:21, 25:19)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Pekpol Ostrołęka  3 6 pkt. 6:3
2. Jadar Siedlce 3 5 pkt. 6:5
3. Ślepsk Suwałki 3 4 pkt. 5:6
4. Camper Wyszków 3 3 pkt. 3:6

 

 

źródło: gazeta.pl, Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved