Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Zagraliśmy cała drużyną

Michał Kubiak: Zagraliśmy cała drużyną

fot. archiwum

- Nie było słabego elementu w naszej grze, każdy starał się zrobić wszystko, żeby ten medal przywieźć do domu - mówi o meczu z Rosją Michał Kubiak. Polacy w meczu o trzecie miejsce pokonali podopiecznych Władimira Alekno 3:1.

Michał Kubiak w meczu z Rosją miał swoje lepsze i gorsze momenty. Spotkanie zaczęło się dla niego mało pomyślnie, bo w pierwszych dwóch setach miał niską skuteczność w ataku. Potem jednak się rozegrał i w trzeciej oraz czwartej partii notował odpowiednio 62% i 52% efektywności w tym elemencie. – Przemyślałem swoją postawę w pierwszych dwóch setach, wyciągnąłem wnioski, dobrze, że dosyć szybko, podpowiedzieli mi co nieco bardziej doświadczeni koledzy. Super, cieszymy się z brązowego medalu – nie krył radości przyjmujący biało-czerwonych.

Każdy z naszych siatkarzy dołożył zresztą swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. – Nie było słabego elementu w naszej grze, każdy starał się zrobić wszystko, żeby ten medal przywieźć do domu. Zagraliśmy całą drużyną, wszyscy są naprawdę fenomenalni i można powiedzieć śmiało, że mamy świetnych zawodników w teamie – stwierdził Kubiak.

Mecze Polski z Rosją zawsze niosą ze sobą dodatkowe podteksty, jednak zdaniem zawodnika ten brązowy medal wcale nie smakuje z tego powodu lepiej. – Smakuje tak samo jak każdy inny, trzecie miejsce to trzecie miejsce, ważne, że nie czwarte, a z kim wygraliśmy, to nie miało żadnego znaczenia. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać.*w Wiedniu wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved