Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joker Świecie z pucharem prezesa firmy Mekro

Joker Świecie z pucharem prezesa firmy Mekro

Siatkarki Jokera/Mekro po raz trzeci zgarnęły puchar swojego sponsora strategicznego. Drugie miejsce dla Czarnych Słupsk, rezerwy Pałacu zajęły w Świeciu trzecie miejsce. Na ostatnim miejscu z jednym zwycięstwem na koncie uplasował się Orzeł Elbląg.

Najpierw Joker/Mekro zmierzył się z Pałacem II Bydgoszcz. Wygrał 3:1. Gdy świecianki grały pierwszą szóstką rywalki nie miały wiele do powiedzenia. Jokerki wygrały pewnie dwa pierwsze sety do 19 i 16. W 3. partii trener Andrzej Nadolny dał pograć zmienniczkom, a do "kwadratu" powędrowały Żaneta Hajne, siostry Iza i Anna Hohn oraz libero Joanna Święcicka. Młode zawodniczki z Bydgoszczy wykorzystały swoją szansę. W połowie seta zbudowały sobie przewagę 3-4 punktów. Joker co prawda pod koniec zbliżył się do jednego "oczka" (22:23), ale popsuta zagrywka i nieskuteczny atak sprawiły, że Pałac wygrał seta do 22.W 4. odsłonie trener Jokera już nie ryzykował. Wystawił najlepszą "6". Pałacanki do remisu 10:10 dotrzymywały kroku gospodyniom, ale później dominacja świecianek nie podlegała dyskusji. Dobrze ze środka atakowała Iza Cieśnik, a ze skrzydła Żaneta Hajne. Z kolei na zagrywce dobrze spisywały się Iza Hohn, Aleksandra Mirosław i Kasia Wenerska. Ostatecznie jokerki wygrały ostatniego seta 25:12.

W drugim spotkaniu Czarni Słupsk niespodziewanie łatwo ograli Orła Elbląg 3:0. Tylko inauguracyjny set był zacięty. Słupszczanki zwyciężyły go do 22. W pozostałych Czarni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ten wynik jest niespodzianką, bo tydzień temu na turnieju w Słupsku wygrał elblążanki.

Druga, wieczorna seria spotkań rozpoczęła się od meczu zespołów z Bydgoszczy i Słupska. Pałac II pokonał Czarnych 3:1. Inauguracyjny set nie zwiastował sukcesu podopiecznych Macieja Kromrycha. Słupszczanki wygrały go łatwo 25:14. W kolejnych setach na boisku trwała zacięta walka. W końcówkach partii więcej spokoju i szczęścia miały bydgoszczanki, które wygrały odpowiednio do 23, 19 i 22.

Przed ostatnim sobotnim meczem odbyła się prezentacja nowej kadry Jokera/Mekro. Powodzenia świeciankom w rozgrywkach II ligi życzył prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej w Bydgoszczy Ryszard Ciężki. A potem zaczął się mecz Jokera z Orłem Elbląg. Nie przyniósł on większych emocji. Joker wygrał pewnie 3:0, a elblążanki popsociły się gospodyniom tylko na początku inauguracyjnej partii. Prowadziły 7:4, ale po czasie dla trenera Andrzeja Nadolnego zawodniczki ze Świecia przejęły inicjatywę. Główne skrzypce grała kapitan Żaneta Hajne, która zdobywała punkty w ataku i z zagrywki. Skuteczna w ataku była też Anna Hohn. Dobrze funkcjonował także blok. Nawet, gdy na parkiecie pojawiły się zmienniczki siatkarki z Elbląga nie były w stanie wiele zdziałać.

Niedziela była ostatnim dniem III turnieju o puchar prezesa firmy Mekro. W pierwszym meczu Pałac II Bydgoszcz niespodziewanie przegrał z Orłem Elbląg 0:3. Mecz był wyrównany. Zawodniczki obu zespołów dobre momenty gry przeplatały ze złymi. Więcej błędów w decydujących momentach setów popełniały jednak pałacanki. Trener Maciej Kromrych miał do swoich podopiecznych wiele zastrzeżeń. Mimo porażki, Pałac II zajął 3. miejsce, a Orzeł czwarte.

W ostatnim meczu turnieju Joker/Mekro Świecie zmierzył z Czarnymi Słupsk. Podopieczne Andrzeja Nadolnego jeszcze nigdy z tą drużyną nie przegrały. Tradycję podtrzymały, bo wygrały 3:0. Świecianki małe problemy miały tylko w inauguracyjnej partii. Przegrywały 4:7, 7:9. Jednak później zwiększały systematycznie przewagę, dzięki przede wszystkim mocnej zagrywce i skutecznym blokowaniu akcji rywalek. Drugi i trzeci set bez większej historii.

4. Orzeł Elbląg 3 4 3:6

MVP turnieju została środkowa Jokera Izabela Cieśnik. Pozostałe wyróżnienia otrzymały: Sandra Tomecka (najlepsza przyjmująca, Pałac II Bydgoszcz), Katarzyna Wenerska (najlepsza rozgrywająca, Joker/Mekro ) i Izabela Miklasińska (najlepsza atakująca, Czarni Słupsk).