Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jedynka Aleksandrów Łódzki wygrała turniej w Częstochowie

Jedynka Aleksandrów Łódzki wygrała turniej w Częstochowie

fot. archiwum

W miniony weekendu w Częstochowie, po raz ostatni przed rozpoczynającym się w sobotę sezonem ligowym, miały okazję rywalizować ze sobą w turnieju towarzyskim zawodniczki zaproszone pod Jasną Górę przez drugoligowy zespół Politechniki Częstochowskiej.

Obok pierwszoligowej Gaudi Trzebnica i Jedynki Aleksandrów Łódzki, udział wzięły drugoligowe drużyny z Gliwic, Katowic, Sosnowca oraz „swoje" z Częstochowy. Rangi międzynarodowej dodał turniejowi występ wicemistrzyń Szwecji. W fazie grupowej mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym", w dwóch grupach.

Zawodniczki AZS AWF Sokół Katowice spotkały się w grupie z Politechniką Śląską, SPS-em i Częstochowianką. Z każdą z tych drużyn rywalizować będą w fazie grupowej rozgrywek II ligi kobiet. W grupie drugiej natomiast, o miano najlepszej, rywalizowały pierwszoligowe beniaminki – Gaudia Trzebnica i Jedynka Aleksandrów Łódzki, pierwszoligowy spadkowicz – SMS Sosnowiec oraz drużyna ze Szwecji.

Organizacyjnie turniej stał na dobrym poziomie, a przede wszystkim było dużo grania. Mecze po 3 sety, 2 pełne i jeden do 15, bez względu na wynik, pozwalały trenerom na wypróbowanie różnych wariantów ustawień i danie szansy gry wszystkim zawodniczkom – komentuje libero zespołu z Katowic – Izabela Sołtysiak.Na tym turnieju przede wszystkim miałyśmy okazję zobaczyć jak przygotowane do sezonu są zespoły, z którymi będziemy walczyć na ligowych parkietach, co na pewno pomoże nam przynajmniej częściowo przygotować się od strony taktycznej do meczów. Ponadto spotkałyśmy się z drużyną z wyższego szczebla rozgrywkowego a takie spotkania zawsze procentują. Turniej uświadomił nam także nasze mankamenty, nad którymi musimy popracować. Oprócz problemów z dokładnym dograniem piłki i z kończeniem własnych akcji ofensywnych, mogłybyśmy popracować nad komunikacja w zespole, chociaż w tym ostatnim elemencie zauważyłyśmy już pewien progres – kontynuuje katowiczanka.W rundzie finałowej drużyny z konkretnych miejsc z obu grup spotkały się ze sobą aby walczyć o poszczególne miejsca klasyfikacji generalnej. W wielkim finale górą okazała się drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, która pokonała Politechnikę Śląską Gliwice. Trzecie miejsce wywalczył Sokół AZS AWF Katowice, wygrywając z zespołem z Trzebnicy. – W walce o trzecie miejsce turnieju spotkałyśmy się z beniaminkiem I ligi, Gaudią Trzebnica. Miałyśmy już okazję grać ze sobą tydzień temu na turnieju, którego byliśmy organizatorem. Ewidentnie nasza gra im ‚nie leży’, bo w obu przypadkach odnosiłyśmy zwycięstwo bez straty seta. Ale wiadomo, nie sztuka wygrywać turnieje przed sezonem – wszystko zweryfikują ligowe parkiety – dodaje Izabela Sołtysiak. Na kolejnych miejscach turniejowej drabinki uplasowały się kolejno Częstochowianki z Politechniki, zawodniczki SMS-u Sosnowiec, AJD Domexu Częstochowa oraz Szwedki. Mocna obsada turnieju nie zawiodła i utrzymała rozgrywki na naprawdę dobrym poziomie. Jakie cele stawiają sobie dziewczyny z Katowic? – Nikt nie powiedział, ze Musimy w tym sezonie zrobić awans do I ligi. Ale biorąc pod uwagę potencjał naszego zespołu i nasze ambicje, myślę że jesteśmy w stanie powalczyć o najwyższe cele i na pewno będziemy liczyć się w tegorocznych rozgrywkach – tłumaczy libero z Katowic.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Jedynka Aleksandrów Łódzki
2. AZS Politechnika Śląska Gliwice
3. Sokół AZS AWF Katowice
4. Gaudia Trzebnica
5. SPS Politechnika Częstochowska
6. SMS PZPS Sosnowiec
7. Częstochowianka Częstochowa
8. Engelholm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved