Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dariusz Lewicki i Jerzy Komosiński mistrzami Europy oldboyów

Dariusz Lewicki i Jerzy Komosiński mistrzami Europy oldboyów

fot. archiwum

Bardzo dobrze spisali się Dariusz Lewicki i Jerzy Komosiński w zawodach European Masters Games, które odbywały się we Włoszech. Nasi reprezentanci w finale pokonali włoską parę Bertolli/Cantagalli 2:1. Tym samym zostali mistrzami Europy oldboyów.

Warto dodać, że Włosi to medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich na hali. W pierwszym secie Polacy zagrali bardzo dobrze i zwyciężyli 21:17. W drugim minimalnie ulegli swoim wymagającym rywalom 22:24. W tie-breaku postawili jednak na swoim i z wyniku 3:7 zdołali zdobyć aż siedem punktów z rzędu. Ostatecznie wygrali tego seta 15:13 i zdobyli złote medale.

Tata jest wielki – mówi Agata Lewicka, córka pana Dariusza, która również trenuje siatkówkę plażową. – Grał w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej także mógł zdobyć medal, ale trafił do bardzo ciężkiej grupy i została mu jedynie walka w swojej kategorii. W półfinale pokonali Finów, z którymi we wcześniejszej rundzie nie udało się wygrać i sprawdziła się stara siatkarska zasada, że nie przegrywa się dwa razy z tym samym przeciwnikiem (śmiech). W finale mogli spodziewać się ciężkiego meczu.

Okazuje się, że cała rodzina śledziła poczynania Lewickiego i Komosińskiego w internecie. – To były wielkie emocje i nawet babcia z dziadkiem z nami oglądali mecz – dodaje Agata Lewicka. – Pierwszy set poszedł po myśli naszych zawodników i wygrali. Druga partia była bardzo wyrównana. Mieli nawet piłkę meczową, ale doświadczeni Włosi okazali się minimalnie lepsi. Po przegranym secie nadal w nich wierzyliśmy. Rozpoczęli nie najlepiej, ale zdołali odrobić straty. Było już 14:11, ale nie nasi nie mogli skończyć ostatniej piłki. Ostatecznie tata splasował wzdłuż siatki i w ten sposób został mistrzem Europy.Tata pokazał też, że w każdym wieku można grać i osiągać wiele – kontynuuje córka pana Dariusza. – Mistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Europy to megasukces! Wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni.

finał ME oldboyów:
Lewicki/Komosiński – Bertolli/Cantagalli 2:1
(21:17, 22:24, 15:13)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved