Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylijczycy na mistrzostwach Ameryki Południowej zagrają bez Giby

Brazylijczycy na mistrzostwach Ameryki Południowej zagrają bez Giby

fot. archiwum

Reprezentacja Brazylii już dziś rozpocznie walkę w mistrzostwach Ameryki Południowej. Podopieczni Bernardo Rezende przystapią do nich m.in. bez swojego kapitana, Giby. Jego rolę przejmie Murillo. Brazylia, obok Argentyny jest faworytem.

Brazylia jak do tej pory zdobyła dwadzieścia siedem tytułów mistrzowskich na swoim kontynencie. W tym roku mają szansę powiększyć swój dorobek. Trener Bernardo Rezende zadecydował, że w zawodach udział wezmą: Bruno i Marlon (rozgrywający), Théo i Wallace (atakujący) , Rodrigão, Sidão i Lucas (środkowi), Murilo, Dante, Thiago Alves i João Paulo Bravo (przyjmujący) oraz jako libero Sérgio . Z zespołem w Cuiabie wspólnie trenować będą Giba i Gustavo, którzy mieli problemy zdrowotne i nie są w pełni formy i nie są zgłoszeni do turnieju. Z listy zawodników biorących udział w zgrupowaniu zostali skreśleni Leandro Vissotto i libero Mário Jr. W wyniku absencji Giby rolę kapitana przejmie Murillo. – Giba jest nadal naszym kapitanem. To zaszczyt pełnić tę funkcję, ale Giba wciąż jest naszym liderem – powiedział MVP ostatnich mistrzostw świata.

Pierwszym przeciwnikiem Canarinhos na rozgrywanym u siebie w kraju będzie reprezentacja Urugwaju. Potem podopieczni Bernardo Rezende zagrają kolejno z Chile, Paragwajem, Kolumbią, Wenezuelą i Argentyną. – Zespół jest bardzo skoncentrowany. Chcemy rozkręcać się z meczu, na mecz, by najlepiej grać w decydujących spotkaniach.Najgroźniejsze będą Argentyna i Wenezuela, chociaż w ostatnich latach postępy poczyniła tez Kolumbia – powiedział Sidao.Argentyna jest jednym z pięciu najlepszych zespołów na świecie – dodał Rezende.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved