Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Brązowi medaliści mistrzostw Europy wrócili do kraju

Brązowi medaliści mistrzostw Europy wrócili do kraju

fot. archiwum

Kilka minut po godzinie 14:30 reprezentacja Polski wróciła do kraju z brązowymi medalami mistrzostw Europy na szyjach. Licznie zgromadzona na warszawskim ,,Okęciu” publiczność zgotowała im gorące powitanie.

Zawodnicy z uśmiechami na twarzach rozdawali autografy, pozowali do zdjęć i prezentowali zdobyte krążki. Po hali przylotów na ,,Okęciu” niosło się gromkie ,,dziękujemy”. Sami siatkarze byli zbudowani postawą kibiców – Nasi kibice są naprawdę wyjątkowi. Rozumiem, że robią świetną atmosferę w kraju. Ale w Czechach i w Austrii też znakomicie nas wspierali. Za to należy im się wielki szacunek – mówi Michał Kubiak.

Po spotkaniu z fanami siatkarze, Andrea Anastasi i prezes PZPS Mirosław Przedpełski udali się na konferencję prasową do hotelu Courtyard Mariott. Andrea Anastasi dziękował zawodnikom za serce zostawione na boisku. Kapitan reprezentacji, Piotr Gruszka nawiązał do atmosfery, w jakiej zespół jechał na turniej. – Nie oczekiwaliśmy wiary w sukces. Chcieliśmy jedynie wsparcia, którego nie było. Dla połowy drużyny był to pierwszy taki ważny turniej. Trzecie miejsce w takich warunkach jest dla nas jak złoto – powiedział. Oprócz medalu zawodników ucieszyło to, że zdobyli je pokonując właśnie Rosję, bo jak wiadomo pojedynki z tym zespołem, nie tylko w siatkówkę zawsze są wyjątkowe. – Mecze z Rosją mają dla nas specjalny podtekst. To była dla mnie ogromna satysfakcja, gdy widziałem jak oni kapitulują, gdy widziałem ich twarze, gdy wiedzieli już, że nie mają szans – powiedział Łukasz Żygadło. Po słabym meczu z Włochami zrodziło się w naszej drużynie coś, co pozwoliło nam wygrać dnia następnego. I też się cieszyłem, jak widziałem jak kapitulują – dodał libero Krzysztof Ignaczak.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved