Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Afera seksualna w reprezentacji Bułgarii

Afera seksualna w reprezentacji Bułgarii

fot. archiwum

Na kilka tygodni przed mistrzostwami Europy żeńska reprezentacja Bułgarii nie ma trenera. Dragutin Baltic, dotychczasowy szkoleniowiec został zwolniony po tym jak w kadrze wybuchła „afera seksualna". Sprawą również zajęła się prokuratura.

Dla bułgarskiej federacji nie jest do dobry prognostyk przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Europy. Od pewnego czasu do władz związku dochodziły sygnały o nieporozumieniach pomiędzy Dragutinem Balticem, a zawodniczkami, jednak były one bagatelizowane. Sprawa nabrała rozpędu po tym jak w sierpniu nagle zgrupowanie kadry opuściła Ewa Janeewa. Wówczas pozostałe kadrowiczki postanowiły wysłać do federacji list, w którym poinformowały o tym, że są przez Baltica molestowane.

Sprawą zainteresowała się prokuratura, ale władze bułgarskiej siatkówki nie czekając na wyniki śledztwa zwolniły oskarżanego przez zawodniczki trenera. Oficjalnie powodem takiej decyzji było złe przygotowanie zespołu do mistrzostw Europy oraz stosowanie na treningach nadmiernych obciążeń. W piśmie kadrowiczki wprost informowały, że Baltic wysyłał do nich liściki zapraszając wieczorem do swojego pokoju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved