Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Legionowie nadal na prowadzeniu Pałac Bydgoszcz

W Legionowie nadal na prowadzeniu Pałac Bydgoszcz

W Legionowie, gdzie rozgrywany jest Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo, nadal bez zwycięstwa jest AZS Białystok. Drużyną drugiego dnia imprezy został KS Piecobiogaz Murowana Goślina, który wygrał oba sobotnie mecze.

Z półgodzinnym opóźnieniem rozpoczęły się zmagania w drugim dniu Turnieju o Puchar Prezesa Miasta Legionowo. Ekipa z Łodzi poinformowała, że pierwszy mecz, który miała rozegrać z Pałacem Bydgoszcz o godzinie 9.00, może rozegrać o 9.30, co spowodowało przesunięcie całego sobotniego terminarza. Starcie dwóch dotąd niepokonanych w Legionowie drużyn było bardzo zacięte. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Budowlanych Łódź 25:20, także druga partia zakończyła się wygraną łodzianek – 25:22. Trzeci set należał do siatkarek Rafała Gąsiora, które pokonały rywalki 25:17.

KS Pałac Bydgoszcz – Organika Budowlani Łódź 1:2
(20:25, 22:25, 25:17)

W drugi mecz dnia rozegrały ze sobą AZS Białystok i PTPS Piła. Spotkanie od początku toczyło się po myśli drużyny z Podlasia, która do stanu 20:20 utrzymywała kilkupuntowe prowadzenie. W końcówce bardziej skuteczne okazały się pilanki wygrywając pierwszą odsłonę meczu 25:23. Po zmianie stron role się odwróciły, bowiem przez większość seta w natarciu był beniaminek z PlusLigi Kobiet. Dopiero przy wyniku 20:20 podopieczne Mirosława Zawieracza „stanęły" w przyjęciu tracąc pięć punktów z rzędu (20:25). Wydawało się, że białostocczanki pójdą za ciosem i w Legionowie odniosą pierwsze zwycięstwo w turnieju. Przy stanie 21:18 w pogoń za uciekającym przeciwnikiem rzuciły się siatkarki z Wielkopolski. Ciężar gry wzięła na siebie kapitan zespołu, Agnieszka Kosmatka, która doprowadziła do wyrównania, a następnie wraz z koleżankami z zespołu przechyliła szalę zwycięstwa na stronę PTPS-u (25:23).

AZS Białystok – PTPS Piła 1:2
(23:25, 25;20, 23:25)

Ostatnim spotkaniem pierwszej części sobotniego planu dnia był pojedynek dwóch głównych kandydatów do gry w ekstraklasie – Siódemki Legionovia Legionowo i KS Piecobiogaz Murowana Goślina. Dla obu ekip była to kolejna próba sił przed rozpoczynającym się za dwa tygodnie sezonem ligowym. W pierwszej partii legionowianki bardzo szybko odrobiły minimalną stratę do rywalek obejmując dwupunktowe prowadzenie przy stanie 7:5. Pod koniec seta podopieczne Wojciecha Lalka miały już osiem oczek zaliczki (21:13), jednak zespół z Wielkopolski nie dawał za wygraną. W obozie Krzysztofa Janczaka ciężar gry wzięły na siebie środkowe – Paulina Raś i Magdalena Fedorów zmniejszając straty do stanu 20:24. Wynik pierwszej odsłony meczu ustaliła Marta Łukaszewska (25:20). Jak nieprzewidywalna bywa piła siatkowa najlepiej pokazał drugi set meczu, w którym miejscowe pewnie zmierzały po wygraną. Przy stanie 15:5 legionowianki stanęły z miejscu punktowane ze skrzydeł przez Beatę Strządałę i Kingę Zielińską. Piecobiogaz wyrównał przy stanie 19:19, wygrywając na przewagi 26:24. Po zmianie stron wicemistrzynie I ligi kobiet poszły za ciosem pewnie zwyciężając 25:12.

Siódemka Legionovia Legionowo – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 1:2
(25:20, 24:26, 12:25)

W czasie gdy cała siatkarska Polska wpatrzona była w ekrany telewizorów transmitujących półfinał mistrzostw Europy Włochy-Polska, w Arenie Legionowo walczyły zespoły z Piły i Bydgoszczy. W zespole Rafała Gąsiora bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Grejman, sprawiając zagrywką wiele problemów rywalkom. Młoda przyjmująca w trzech setach zdobyła aż 5 punktów w tym elemencie. Mecz układał się po myśli bydgoszczanek, które już na początku pierwszego seta wypracowały kilka punktów przewagi (2:0, 6:2, 11:6, 15:8). Zwiększające się z akcji na akcję prowadzenie nieco rozluźniło szeregi pałacanek, które po serii błędów pozwoliły podopiecznym Mirosława Zawieracza wyrównać (20:20), a następnie wygrać 25:21. W drugiej i trzeciej odsłonie meczu prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Ostatecznie końcowy rezultat należał do zespołu z Bydgoszczy, który wygrał to spotkanie 2:1.

PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 1:2
(25:21, 21:25, 25:27)

Dużą niespodzianką drugiego dnia turnieju było zwycięstwo zespołu z Murowanej Gośliny nad ekipą Budowlanych Łódź. Podopieczne Krzysztofa Janczaka prowadziły w partii nr 1 20:8, ale finiszowały już tylko z sześciopunktową przewagą (25:19). KS Piecobiogaz zwycięstwo nad zespołem z ekstraklasy mógł zapewnić sobie już w drugim secie. Beata Strządała, będąca wyróżniającą się postacią drużyny z Wielkopolski kilkakrotnie wyprowadzała zespół na prowadzenie. W końcówce zagrywką zaryzykowały Ewelina Mikołajewska oraz Ana Grbac i na tablicy wyników było 24:22 dla łodzianek, a wynik punktowym blokiem ustaliła Joanna Mirek (25:22). Decydujący o losach spotkania set trzeci pomyślnie układał się dla pierwszoligowca. Banalne błędy siatkarek Mauro Masacci ego dały Piecobiogazowi prowadzenie 3:0. Wielkopolanki jeszcze kilka razy próbowały odskoczyć rywalkom. Dopiero as serwisowy Iriny Archangielskajej (16:12) dał im bezpieczną przewagę, której nie oddały już do końca partii.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Organika Budowlani Łódź 2:1
(25:19, 22:25, 25:21)

O ile największą niespodzianką soboty była wygrana siatkarek z Murowanej Gośliny nad Budowlanymi, to najciekawszym widowiskiem był mecz pomiędzy Siódemką, a AZS-em Białystok. Trzysetowy pojedynek trwał ponad 90 minut. Ogromne emocje towarzyszyły pierwszej odsłonie meczu, w której oba zespoły miały po kilka piłek setowych. Ostatecznie lepsze okazały się gospodynie. Iga Chojnacka z Małgorzatą Plebanek blokiem zatrzymały Dominikę Kuczyńską. Niewiele brakowało, aby w drugiej partii legionowianki powtórzyły sytuację z meczu z Murowaną Gośliną, kiedy przy ich prowadzeniu gra zupełnie się załamała. Jednak prowadzenie 17:12 okazało się na wystarczające, aby zwycięsko zakończyć drugiego seta, chociaż w ekipie Wojciecha Lalka nerwów nie brakowało. Trzeci set, niemający już wpływu na końcowy rezultat również był zacięty i również emocji nie brakowało. Tym razem lepsze okazały się akademiczki z Białegostoku wygrywając 28:26.