Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W. Alekno: Moi gracze bardzo chcieli wygrać

W. Alekno: Moi gracze bardzo chcieli wygrać

fot. archiwum

Rosyjscy siatkarze nie kryli rozczarowania po półfinałowej porażce z Serbami. Stawiani w roli stuprocentowego faworyta do tytułu mistrzowskiego Rosjanie, po bardzo zaciętym, pięciosetowym meczu, musieli przełknąć gorycz porażki.

– Czasami ciężka praca jest niewiele warta – mówił po meczu zirytowany Władimir Alekno. – To wstyd. Mogliśmy zakończyć to spotkanie w czwartym secie, ale nie wykorzystaliśmy szansy. Na koniec meczu pomylił się sędzia, jestem tego pewien. I tą decyzją sprawił, że kilkumiesięczna praca mojego zespołu poszła na marne. Oczywiście, nie mamy pewności, że wygralibyśmy ten tie-break, ale na pewno zakończyłby się inaczej.

Alekno podkreślał też, że jego podopiecznym nie zabrakło zaangażowania. – Nie można winić moich zawodników za brak woli zwycięstwa. Oni bardzo chcieli wygrać. Ale mają pewien problem mentalny, który pojawia się właśnie w półfinałach, gdy stają przed szansą awansu do najważniejszego meczu turnieju. Napięcie, związane z dużymi oczekiwaniami paraliżuje moich graczy. I tak stało się w meczu przeciwko Serbii.

Selekcjoner Sbornej podsumował też grę zawodników na kluczowej, jego zdaniem pozycji – rozegraniu. Nie był zadowolony zwłaszcza z postawy swego bardziej doświadczonego wystawia cza – Siergieja Grankina. Butce wiele można wybaczyć. To jeszcze młody zawodnik, któremu brakuje ogrania – tłumaczył Alekno. – Grankin powinien jednak zagrać inaczej. Zawodnik, który od pięciu lat prowadzi grę Sbornej i takich półfinałów rozegrał już niemało, nie może grać jak niedoświadczony młokos.Nie ma wątpliwości, co jest teraz najważniejszym celem rosyjskiej drużyny.
– Rosja powinna zagrać na Igrzyskach Olimpijskich, więc kwalifikacja do tej imprezy jest dla nas najważniejsza –
podkreślił Alekno.

źródło: inf. własna, ria.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved