Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > NORCECA K: Złoty medal dla USA, brązowy dla Kuby

NORCECA K: Złoty medal dla USA, brązowy dla Kuby

fot. archiwum

Siatkarki USA pokonały w finale mistrzostw strefy NORCECA Dominikanę i tym samym zdobyły złoty medal tej imprezy. W meczu o brązowy medal Kuba pokonała Portoryko. MVP turnieju wybrano Bethanię De La Cruz.

W ,,finale pocieszenia" Kubanki bez większych problemów pokonały Portoryko, swoją wyższość pokazując zwłaszcza w drugim secie. Kubanki były lepsze niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale szczególnie wysoką przewagę osiągnęły w bloku, gdzie zapunktowały jedenaście razy, przy trzech udanych zastawianiach rywalek. Najlepiej punktującymi w swoich zespołach były Kenia Carcaces (Kuba), która zdobyła piętnaście punktów i zdobywczyni szesnastu punktów dla Portoryko, Aurea Cruz. – Chciałyśmy zakwalifikować się do Pucharu Świata, więc nie jesteśmy do końca szczęśliwe. Trzecie miejsce jest jednak lepsze, niż nic – powiedziała po meczu Yusdeiy Silie. – Zagrałyśmy dobrze w trzecim secie. Nasze przyjmujące wykonały dobrą robotę – powiedziała z kolei
Vilmarie Mojica z Portoryko, a trener David Aleman dodał: – Kuba jest silnym zespołem I wyższym od nas. Musimy się teraz przygotować do Pan American Cup i turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Kuba – Portoryko 3:0
(25:20, 25:15, 25:21)

Składy zespołów:
Kuba: Santos (9), Palacios (12), Giel (6), Carcaces (15), Silie (6), Silva (9), Borrell (libero)
Portoryko: Mojica (4), Alvarez (4), Enright (2), Cruz (16), Morales (2), Vazquez (5), Venegas (libero) oraz Cartagena, Rosa (7), Reyes (1), Nogueras i Ferrer (1)W finale spotkały się broniące tytułu Dominikanki i reprezentacja USA. Lepsze okazały się zwyciężczynie ostatnich dwóch edycji cyklu World Grand Prix, ale obie ekipy wywalczyły sobie prawo udziału w Pucharze Świata. Dominikanki w żaden sposób nie mogły zagrozić podopiecznym Hugh McCutcheona. Jedynie w drugim secie udało im się nawiązać w miarę wyrównaną walkę. – Przyjechałyśmy tutaj wywalczyć przepustkę do Pucharu Świata i zrobiłyśmy to – powiedziała po spotkaniu Jenifer Tamas. – Obie ekipy straciły dużo energii podczas półfinałów i jestem zadowolony z postawy zespołu w tym turnieju – dodał Hugh McCutcheon. – Nie zagrałyśmy dziś na naszym normalnym poziomie, ale cieszymy się z awansu do Pucharu Świata – powiedziała Milagros Cabral. – Możemy grać lepiej, niż dziś, ale jestem dumny z tego, że mimo kontuzji zespół walczył. Zakwalifikowanie się do Pucharu Świata było naszym celem i osiągnęliśmy to i bardzo się cieszę – powiedział trener Dominikany Marcos Kwiek. Dominikanki były lepsze od przeciwniczek w ataku (38:36), Amerykanki jednak znakomicie zagrały w bloku (11: 5) i zagrywce (4:1). Swoje zrobiły także błędy, których Dominikanki popełniły aż 24, przy 12 pomyłkach rywalek. Najlepiej w swoich zespołach punktowały Destinee Hooker, która zdobyła 17 punktów dla USA i Bethania De La Cruz, która piętnaście razy punktowała dla Dominikany.

USA – Dominikana 3:0
(25:15, 25:23, 25:18)

Składy zespołów:
USA: Berg (1), Bown (5), Larson (9), Tom (8), Akinradewo (11), Hooker (17), Davis (libero) oraz Glass A. i Glass K.
Dominikana: Vargas (8), Burgos (5), Cabral (5), Echenique (1), Rondon (8), De La Cruz (15), Castillo (libero) oraz Marte, Nuñez, Rivera (1) i Binet (1)

O 5 miejsce:
Kanada – Meksyk 1:3

(25:22, 23:25, 18:25, 22:25)

Nagrody indywidualne:

MVP: Bethania De la Cruz (DOM)

Najlepiej punktująca: Sarah Pavan (CAN)

Najlepsza atakująca: Yanelis Santos (CUB)

Najlepsza blokująca: Marisa Field (CAN)

Najlepiej zagrywająca: Logan Tom (USA)

Najlepsza rozgrywająca: Lindsay Berg (USA)

Najlepiej broniąca: Brenda Castillo (DOM)

Najlepiej przyjmująca: Brenda Castillo (DOM)

Najlepsza libero: Brenda Castillo (DOM)

Końcowa kolejność turnieju:
1. USA
2. Dominikana
3. Kuba
4. Portoryko
5. Meksyk
6. Kanada
7. Trynidad i Tobago
8. Kostaryka
9. Panama

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved