Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ivan Miljković: Wykorzystaliśmy swoją szansę

Ivan Miljković: Wykorzystaliśmy swoją szansę

fot. archiwum

- Myślę, że mieliśmy szansę na wygraną i ją wykorzystaliśmy. Rosjanie grali bardzo dobrze, zwłaszcza w drugim oraz trzecim secie i mieli okazję wygrać całe spotkanie - mówi o meczu z Rosją lider reprezentacji Serbii Ivan Miljković.

Serbowie dosyć niespodziewanie pokonali Rosjan w meczu półfinałowym mistrzostw Europy. Sborna była zdecydowanym faworytem do zdobycia złota, a tymczasem to siatkarze z Bałkanów staną dzisiaj przed szansą zdobycia tytułu.
– W zeszłym roku nikt się nie spodziewał, że wygramy z nimi w ćwierćfinałach ( mistrzostw świata – przyp.red.), ale wygraliśmy. W tym meczu wierzyliśmy w nasze umiejętności oraz w drużynę i wygraliśmy. Przegrywaliśmy 1:2 i próbowaliśmy przeciwstawić się skutecznej zagrywce oraz blokowi Rosjan. Chcę pogratulować moim kolegom. W finale zrobimy wszystko, by zagrać jak najlepie j – zapowiada Dragan Stanković.

Także Ivan Miljković podkreśla dobrą grę przeciwnika. – Myślę, że mieliśmy szansę na wygraną i ją wykorzystaliśmy. Rosjanie grali bardzo dobrze, zwłaszcza w drugim oraz trzecim secie i mieli okazję wygrać całe spotkanie. Gratuluję moim kolegom, bo pomimo tego, że nie mamy tak wysokich zawodników, nie mamy takiej siły oraz jeszcze paru innych rzeczy, które ma rosyjska drużyna, mieliśmy wolę walki i drużynę, która była w stanie zwyciężyć. Sami widzieliście, że twarze zawodników w piątym secie mówiły wszystko.

Dzisiaj w wielkim finale Serbowie zmierzą się z Włochami. – To będzie zupełnie inna gra. To jest po prostu mecz, który trzeba wygrać i to wszystko. Nie myślimy o medalu, ponieważ już go mamy i już wykonaliśmy kawał dobrej roboty – kończy swoją wypowiedź Miljković.* w Wiedniu wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved