Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała wygrał turniej Beskidy 2011

BBTS Bielsko-Biała wygrał turniej Beskidy 2011

Siatkarze pierwszoligowego BBTS Bielsko-Biała wygrali turniej Beskidy 2011, pokonując w finałowym meczu Slavię Svidnik. Trzecie miejsce w turnieju zajął MCKiS Energetyk Jaworzno, który pokonał beniaminka I ligi mężczyzn, Cuprum Lubin.

Osiem zespołów wzięło udział w rozgrywanym w Bielsku-Białej turnieju Beskidy 2011, w tym trzy zagraniczne – z Czech i Słowacji. W rozgrywkach grupy A najlepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Najwięcej problemów stworzył im beniaminek I ligi mężczyzn, Cuprum Lubin, który uległ dopiero po tie-breaku (mecze grupowe były rozgrywane do dwóch wygranych setów, Trzecie miejsce w grupie zajął wicemistrz Słowacji, Chemes Humenne, który wygrał w grupie jedynie z drugoligowym Rafako Racibórz.

w grupie B komplet zwycięstw zanotowali na swoim koncie siatkarze Slavii Havirov. Drugie miejsce zajął Energetyk Jaworzno, który wyprzedził nyską Stal. Drugi set spotkania pomiędzy tymi zespołami dostarczył najwięcej emocji. Stalowcy wygrali go 38:36, wyrównując stan spotkania, ale musieli uznać wyższość zespołu z Jaworzna w trzecim secie. Bez wygranej w grupie pozostała drużyna Slavii Havirov.

Czesi z Havirova wygrali jednak niedzielny mecz o 7. miejsce w turnieju z Rafako Racibórz. Piąte miejsce przypadło podopiecznym trenera Janusza Bułkowskiego, którzy wygrali 3:1 z wicemistrzami Słowacji. Emocji zabrakło w meczach decydujących o miejscach na podium. Najpierw Energetyk Jaworzno szybko pokonał w trzech setach Cuprum Lubin, a następnie w finale bielszczanie również 3:0 wygrali ze Slavią Svidnik.