Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alekno: To jest sport…; Anastasi: Moi zawodnicy są niesamowici

Alekno: To jest sport…; Anastasi: Moi zawodnicy są niesamowici

fot. archiwum

- To jest sport, tu zawsze jest ten, kto wygrywa i ten kto przegrywa - skwitował porażkę swojego zespołu z Polską Władimir Alekno. - Chcieliśmy zagrać ten mecz z sercem i wygrać. Dzisiaj nasze serce jest bardzo duże - cieszył się Andrea Anastasi.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Piotr Gruszka, kapitan reprezentacji Polski: – Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy i naprawdę dumny z mojej drużyny. Chciałbym jeszcze podziękować ogromnej ilość kibiców z Polski, którzy ten wolny dzień poświęcili na to, żeby przyjechać i nam kibicować. To jest dla nas bardzo ważne, wiemy jak jest z siatkówką w Polsce i dziękuje jeszcze raz wszystkim, którzy byli dzisiaj z nami.

Władimir Alekno, trener reprezentacji Rosji: – To jest sport, tu zawsze jest ten, kto wygrywa i ten kto przegrywa. Oczywiście dla przegranego to jest rozczarowanie. We wczorajszym meczu szczęście nie było po naszej stronie, ale dzisiaj muszę powiedzieć, że przegraliśmy jako drużyna. Naprawdę szkoda, bo kiedy włożysz tyle pracy i wysiłku w przygotowania, to kiedy przegrywasz, jest naprawdę smutno.Andrea Anastasi, trener reprezentacji Polski: – Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy, bo jest bardzo trudno obronić miejsce na podium mistrzostw Europy. Kiedy zaczynaliśmy pracę, to myślałem, że stanięcie na podium dwóch rozgrywek, Ligi Światowej oraz mistrzostw Europy, jest niemożliwe. Jednak moi zawodnicy są niesamowici. Po tym przegranym meczu z Włochami walczyliśmy, zagraliśmy z sercem. To jest bardzo ważne i ostatecznie wygraliśmy ten mecz. Dobrze wiem, że Rosji było trudno grać spotkanie o trzecie miejsce, ale takie jest życie. Chcieliśmy zagrać ten mecz z sercem i wygrać. Dzisiaj nasze serce jest bardzo duże.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved