Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pałac na prowadzeniu po pierwszym dniu turnieju w Legionowie

Pałac na prowadzeniu po pierwszym dniu turnieju w Legionowie

Pałac Bydgoszcz jest na prowadzeniu po pierwszym dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Bydgoszczanki wyprzedzają Organikę Budowlanych Łódź lepszym stosunkiem małych punktów, na trzecim miejscu znajduje się PTPS Piła.

Punktualnie o 9:00 rozpoczął się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się zespoły z Wielkopolski – PTPS Piła i KS Piecobiogaz Murowana Goślina, które jeszcze kilka miesięcy temu walczyły o awans do ekstraklasy. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a żadna z ekip nie potrafiła wypracować wyraźnej przewagi. Dopiero w połowie pierwszego seta pilanki uciekły rywalkom na pięć punktów (16:11), a chwilę później ich przewaga wynosiła aż osiem oczek (21:13). Podopieczne Krzysztofa Janczaka zaczęły odrabiać straty, jednak duża zaliczka punktowa pozwoliła rywalkom do końca utrzymać bezpieczną przewagę (19:25).

Set numer dwa był niemal kopią wcześniejszej odsłony meczu z tą jednak różnicą, iż Mirosław Zawieracz zdecydował się wystawić na boisko zupełnie inną szóstkę. Z wyjściowego składu pozostały jedynie Joanna Kuligowska, Monika Martałek oraz libero – Katarzyna Wysocka. Pilanki ponownie uciekły siatkarkom z Murowanej Gośliny wygrywając 25:19 i zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w meczu. Regulamin turnieju mówi, że bez względu na wynik, w każdym meczu rozegrane muszą być trzy sety. Po zmianie stron w zespole PTPS-u doszło do kolejnych roszad, ale tym razem to pierwszoligowiec miał przewagę, którą utrzymywał do ostatniej piłki.

PTPS Piła – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 2:1
(25:19, 25:19, 20:25)

PTPS: Kaczmar, Krawulska, Brown, Kosmatka, Kuligowska, Martałek, Wysocka (libero) oraz Kajzer, Naczk, Cabrera, Paszek i Tracz (libero)
Murowana Goślina: Raś, Jasińska, Wyrwa, Fedorów, Hatala, Skiba i Śliwa (libero)

Identycznym rezultatem jak pierwsze spotkanie zakończył się mecz pomiędzy Pałacem Bydgoszcz, a AZS-em Białystok. Pierwsza partia należała do siatkarek znad Brdy, w szeregach których największą ilość punktów zdobyła Zuznanna Czyżnielewska. Młoda atakująca „pałacanek” zapisała na swoim koncie 13 punktów. Po wysoko wygranym przez bydgoszczanki pierwszym secie, w drugiej odsłonie meczu role się odwróciły, a kilkupunktowa przewaga leżała po stronie akademiczek z Białegostoku, które wygrały 25:21. O zwycięstwie w tym meczu musiał przesądzić trzeci set. A w nim oba zespoły szły punkt za punkt, dopiero w końcówce Pałac odskoczył na cztery punkty (21:17) wygrywając w Legionowie 25:20.

Pałac Bydgoszcz – AZS Białystok 2:1
(25:17, 21:25, 25:20)

Pałac: Martinez, Shelukhina, Czyżnielewska, Mucha, Zemstova, Mazurek, Kuehn (libero) oraz Krzywicka
AZS: Cabajewska, Sizowa, Szeszko, Cieśla, Kowalienko, Kuczyńska, Durajczyk (libero) oraz Sieradzan i Możdżeń

Pierwszym rywalem gospodarzy turnieju – Siódemki Legionovia Legionowo był zespół z Łodzi. Podopieczne Wojciecha Lalka zaczęły spotkanie bardzo odważnie, od początku utrzymując 2-4 punktową przewagę (9:7, 16:12). Przy stanie 21:19 legionowiankom zdarzył się przestój, co natychmiast wykorzystał zespół Budowlanych wygrywając na przewagi 23:25. W drugiej partii inicjatywa leżała po stronie ekipy Mauro Masacciego, która pewnie wygrała 25:16. Miejscowe bardzo słabo zagrały w ataku, skutecznie kończąc co czwartą piłkę. Trzecia odsłona meczu także zakończyła się zwycięstwem drużyny z PlusLigi. Łodzianki wygrały 25:20.

Siódemka Legionovia Legionowo – Organika Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 16:25, 20:25)

Legionovia: Łunkiewicz, Sołodkowicz, Skorupa, Łukaszewska, Plebanek, Chojnacka, Siwka (libero) oraz Jóźwicka i Studzienna
Budowlani: Mikołajewska, de Paula, Mirek, Rosseaux, Golec, Grbac, Ciesielska (libero) oraz Bryda i Mróz

3:0 wygrały z KS Piecobiogaz Murowana Goślina siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Mecz od początku toczył się pod dyktando zespołu z Bydgoszczy, który wysoko prowadził w pierwszej partii (16:12, 21:14) wygrywając 25:20. Po zmianie stron inicjatywa dalej leżała po stronie Pałacu, jednak podopieczne Krzysztofa Janczaka prowadziły wyrównaną grę, przegrywając na przewagi 24:26. W trzecim secie zespół z Wielkopolski zupełnie nie radził sobie z przyjęciem zagrywki rywalek, co przełożyło się również na skuteczność ataku. W efekcie bydgoszczanki pewnie wygrały 25:12.

KS Pałac Bydgoszcz – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:0
(25:20, 26:24, 25:12)

Pałac: Grejman, Martinez, Shelukhina, Czyżnielewska, Zemstova, Mazurek, Kuehn (libero) oraz Krzywicka, Mucha i Sosnowska
Murowana Goślina: Jasińska, Strządała, Fedorów, Malinowska, Skiba, Raś, Śliwa (libero) Hatala i Archangielskaja

Słabo w drugie spotkanie weszły gospodynie turnieju, legionowianki. W spotkaniu z PTPS-em Piła na początku pierwszej partii oddały pole siatkarkom Mirosława Zawieracza. Przy stanie 24:18 dla PTPS-u na zagrywkę miała Iga Chojnacka doprowadzając do stanu 23:24. Legionowianki miały szansę na remis, jednak Annę Sołodkowicz zablokowała Lecia Brown (25:23).

Pilanki były na prowadzeniu także w drugiej partii odskakując na trzy punkty (5:2). Straty odrobiła Sołodkowicz, a po akcjach Chojnackiej i Marty Łukaszewskiej to miejscowe miały trzy oczka przewagi (9:6), którą sukcesywnie powiększały (17:10). Beniaminek PlusLigi Kobiet zaczął popełniać proste, niewymuszone błędy, a po drugiej stronie siatki z akcji na akcję „rozkręcała się” Barbara Bawoł. Siódemka wygrała drugiego seta 25:19. Po zmianie stron w ekipie Wojciecha Lalka na boisku pojawiły się Jolanta Studzienna i Katarzyna Jóźwicka. A sytuacja na parkiecie przypominała tą z drugiego seta. Pilanki prowadziły do stanu 5:4, a następnie sprawy we własne ręce wzięły legionowianki pewnie wygrywając 25:15.

Siódemka Legionovia Legionowo – PTPS Piła 2:1
(23:25, 25:19, 25:15)

Legionovia: Chojnacka, Łunkiewicz, Sołodkowicz, Skorupa, Łukaszewska, Plebanek, Siwka (libero) oraz Bawoł, Studzienna i Jóźwicka
PTPS: Kaczmar, Krawulska, Brown, Cabrera, Kuligowska, Martałek, Wysocka (libero) oraz Paszek i Kosmatka

W ostatnim spotkaniu dnia na parkiecie pojawiły się ekipy AZS-u Białystok i Budowlanych Łódź. Początkowo na prowadzeniu były Podlasianki, które po zagrywkach Jeleny Kowalienko prowadziły 7:3. Chwila rozluźnienia w obozie akademiczek, błędy w ataku Dominiki Sieradzan i po kontrze Joanny Mirek łodzianki zmniejszyły straty do jednego punktu (8:9), jednak w następnej akcji atakująca Budowlanych posłała piłkę poza boisko, a serii asów Joanny Szeszko było 14:10. Podopieczne Mauro Masacciego ponownie doszły rywalki (14:15), ale po serii błędów ponownie traciły cztery oczka (14:18). Kiedy wydawało się, że akademiczki utrzymają bezpieczną przewagę do końca partii, straty odrobiła Helene Rousseaux (21:21), a po błędach w ataku Kowalienko Budowlani prowadzili 23:21. Do remisu doprowadziła kolejnym asem serwisowym Szeszko, ale de Paula ustaliła wynik partii (25:23) blokując Ksenię Sizową.

Po zmianie stron lepiej w seta weszły siatkarki Wiesława Czai prowadząc 4:1, jednak łodzianki po akcji Mirek i serii asów serwisowych Any Grbac wyrównały (4:4), a następnie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (7:4, 14:6). Straty zespołu z Białegostoku zmniejszyła Ewa Cabajewska. Rozgrywająca akademiczek z Podlasia dzięki kąśliwej zagrywce doprowadziła do stanu 19:22. Niemoc Budowlanych przełamała Rousseaux, a wynik seta ustaliła Grbac (25:21). Trzeci set był bardzo wyrównany, a prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Przy stanie 20:20 dwukrotnie w ataku pomyliły się łodzianki (20:22), a Szeszko podwyższyła prowadzenie AZS-u (24:21) do trzech punktów. Trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:23 dla białostocczanek.

AZS Białystok – Organika Budowlani Łódź 1:2
(23:25, 21:25, 25:23)

AZS: Szeszko, Sieradzan, Cabajewska, Kuczyńska, Kowalienko, Sizowa, Durajczyk (libero) oraz Właszczuk,Możdżeń i Cieśla
Budowlani: Rosseaux, Mikołajewska, Golec, Mirek, de Paula, Grbac, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Mróz i Wójcik