Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > NORCECA K: USA i Dominikana w wielkim finale

NORCECA K: USA i Dominikana w wielkim finale

fot. archiwum

Rozczarowani mogą czuć się ci, który liczyli na wielkie emocje w półfinałach mistrzostw strefy NORCECA kobiet. Faworytki obu spotkań nadzwyczaj łatwo wygrały swoje mecze i to one spotkają się w wielkim finale imprezy.

Półfinały:

W pierwszym z rozegranych wczoraj półfinałów zmierzyły się zawodniczki z USA oraz Kuby. Spotkanie drużyn, które 16-krotnie spotykały się w finale tej imprezy (na 21 rozegranych edycji) zapowiadało się jako arcyciekawy pojedynek. Amerykanki wyszły jednak do tego spotkania niezwykle skoncentrowane, dzięki czemu popełniły zaledwie siedem niewymuszonych błędów, przy 27 błędach rywalek. Taka gra szybko przełożyła się na rezultat spotkania – po nieco ponad godzinie podopieczne Hugh McCutcheona zaskakująco gładko zakończyły to spotkanie. Najskuteczniejsze wśród zwyciężczyń okazały się Destinee Hooker (15) oraz Jordan Larson (14). – Wielkie gratulacje dla Amerykanek. Zagrały dziś kapitalny mecz i nie pozwoliły nam na grę, do jakiej jesteśmy przyzwyczajone – stwierdziła po meczu kapitan reprezentacji Kuby, Yusidey Silie.

Kuba – USA 0:3
(20:25, 17:25, 13:25)Składy zespołów:
Kuba: Santos (10), Palacios (7), Giel (5), Carcaces (8), Silie (8), Silva (4), Borrell (libero) oraz Salas (1), Lezcay
USA: Berg, Bown (4), Larson (14), Tom (7), Akinradewo (8), Hooker (15), Davis (libero) oraz Glass A., Glass K

Rywalkami Amerykanek zgodnie z założeniami będą broniące tytułu Dominikanki, które w trzech setach uporały się z gospodyniami imprezy, ekipą Portoryko. Portorykanki nie poradziły sobie z presją ponad trzech tysięcy kibiców zgromadzonych w hali Hector Sola Bezares, popełniając w całym meczu 25 niewymuszonych błędów. Kluczem do zwycięstwa Dominikanek okazały się też bloki, których zwyciężczynie zanotowały aż 13 (przy 4 rywalek). Świetny mecz rozegrały Bethania De La Cruz, która zdobyła w całym meczu 19 punktów oraz Milagros Cabral, która popisała się kilkoma udanymi blokami w kluczowych momentach meczu. – Nasz serwis i blok funkcjonował bardzo dobrze dzisiejszego wieczoru. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mamy bardzo mało czasu, by przyjrzeć się grze USA, a dodatkowo wciąż nie wiemy, czy gotowa do gry będzie Prisilla Rivera – powiedział brazylijski trener Dominikanek, Marcos Kwiek.

Portoryko – Dominikana 0:3
(16:25, 23:25, 22:25)

Składy zespołów:
Portoryko: Mojica (3), Alvarez (12), Enright (8), Cruz (12), Morales (3), Vazques (7), Venegas (libero) oraz Cartagena, Reyes (2), Nogueras, Ferrer (1)
Dominikana: Vargas (8), Cabral (8), Echenique (4), Rondon (3), Rivera (5), De La Cruz (19), Castillo (libero) oraz Burgos (3), Arias, Binet

O miejsce 7:

Trynidad i Tobago – Kostaryka 3:0
(26:24, 25:21, 25:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved