Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Żygadło: Gra o trzecie miejsce naszym wielkim finałem

Łukasz Żygadło: Gra o trzecie miejsce naszym wielkim finałem

fot. archiwum

Bilans pojedynków Polska - Włochy na ważnych imprezach nadal pozostaje niekorzystny. Nasi siatkarze ponieśli dziś trzecią w tym sezonie porażkę z „Azzurri", tym razem zamykającą drzwi do obrony złotego medalu mistrzostw Europy sprzed dwóch lat.

Podopieczni Mauro Berruto mieli w swoich szeregach niezwykle skutecznego Cristiana Savani’ego, na środku siatki dobrze radził sobie także Luigi Mastrangelo. – Przede wszystkim Włosi bardzo dobrze zagrali w elementach zagrywki i bloku – analizuje grę przeciwnika Łukasz Żygadło. Dobra gra w bloku nie jest spowodowana u nich mocną zagrywką, tylko wynika z tego, że bardzo dobrze przygotowują się przed meczem. Od początku było widać, że pilnują Bartosza Kurka i chcieli go całkowicie wyeliminować z gry, co niestety po części im się  udało.

Nie tylko te elementy zadecydowały o końcowym wyniku spotkania. Rozgrywający biało-czerwonych wspomina o jeszcze jednej rzeczy. – Włosi zagrali dzisiaj dobre spotkanie, jeżeli chodzi o momenty krytyczne. Kończyli kontrataki, my nie podbijaliśmy piłek, albo jak je podbijaliśmy, to nie mogliśmy wyprowadzić skutecznego kontrataku. Jeżeli te elementy nie funkcjonują, to ciężko jest na tym poziomie rozgrywek nawiązać walkę.

Po laniu od Włochów Polacy będą musieli się podnieść i jutro stanąć do walki o brązowy medal. – Dla tej drużyny sukcesem jest bycie w czwórce. Dla nas gra o trzecie miejsce będzie naszym wielkim finałem – mówi Łukasz Żygadło.* w Wiedniu wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved