Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jakub Jarosz: Chcemy stanąć na podium

Jakub Jarosz: Chcemy stanąć na podium

fot. archiwum

Trzech setów potrzebowali dziś Włosi by zapewnić sobie udział w finale mistrzostw Europy. - Po prostu zagrali lepiej od nas - stwierdził po meczu Jakub Jarosz. Jutro biało-czerwoni w "finale pocieszenia" walczyć będą z Rosją lub Serbią o brązowy medal turnieju.

Polacy w półfinale mistrzostw Europy nie dali rady lepiej dysponowanym Włochom i przegrali 0:3. Nic więc dziwnego, że nasi siatkarze po spotkaniu mieli niezbyt wesołe miny. – Bardzo szkoda, jest mi po prostu smutno – mówi Jakub JaroszNajważniejsze to teraz niewiele myśleć o dzisiejszym spotkaniu, tylko próbować nastawić się na walkę o brąz. Mamy jakieś doświadczenie z tego sezonu, co robić w takiej sytuacji. Podczas Ligi Światowej daliśmy radę. Na pewno będzie niezwykle trudno, ale nie mamy wyjścia. Chcemy stanąć na podium i damy z siebie wszystko – zapewnia Jarosz.

Pierwszy set był bardzo zacięty, kolejne już nieco mniej, chociaż biało-czerwoni zacięcie walczyli o punkty. Podopieczni Mauro Berruto zagrali bardzo dobry mecz, jednak zdaniem atakującego naszej reprezentacji, na pewno nie był to najlepszy, jaki zagrali z nami w tym sezonie. – Myślę, że już zagrali lepsze spotkanie poprzednio, ale to również zagrali dobrze. Po prostu zagrali lepiej od nas.

Atakujący polskiej drużyny narodowej nie do końca potrafi wskazać, co jego zdaniem było kluczową przyczyną porażki w dzisiejszym meczu. – Próbowaliśmy walczyć do końca. Było bardzo trudno, bo cały czas musieliśmy gonić wynik. To jest niezwykle trudne z takim zespołem, który jak prowadzi, to i zagrywkę ma pewniejszą, bo wtedy zawodnicy mogą sobie pozwolić na ryzyko. To ryzyko im się również opłacało, bo nie psuli tak dużo piłek – kończy analizę przebiegu meczu Jakub Jarosz.

*W Wiedniu wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved