Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gyorgy Grozer kibicuje Polakom

Gyorgy Grozer kibicuje Polakom

fot. archiwum

Już dziś o 15 reprezentacja Polski prowadzona przez Andreę Anastasiego zmierzy się z Włochami o grę w finale mistrzostw Europy. Polskim siatkarzom kibicuje zawodnik Resovii Rzeszów - Gyorgy Grozer, który wraz z reprezentacją Niemiec odpadł w fazie grupowej.

Mimo tego, iż szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów przed wyjazdem na mistrzostwa Europy zapowiadał walkę o medale, Niemcy przegrali wszystkie mecze fazy grupowej i pożegnali się z turniejem najwcześniej jak to było możliwe. – Dla nas samych jest to także spora niespodzianka, a przede wszystkim rozczarowanie. Nie wiem co się stało z naszą drużyną. Powinniśmy zrobić swój własny rachunek sumienia i zastanowić się nad tym, co zrobiliśmy źle. Myślę, że zawiodła nas przede wszystkich psychika i podejście mentalne. Musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość i jak najszybciej pozbierać się po tej porażce. W poprzednich dwóch latach robiliśmy stałe postępy i byliśmy coraz wyżej w światowym rankingu. Teraz zrobiliśmy jakby pięć kroków wstecz. Mamy tego świadomość, ale nie pozostaje nam nic innego, jak zrehabilitować się w następnych rozgrywkach. W listopadzie czekają nas prekwalifikacje do turnieju olimpijskiego. Tam trzeba przystąpić do rywalizacji ze zresetowanymi głowami i w pełnej gotowości żeby jak najszybciej podnieść się w górę – powiedział atakujący reprezentacji Niemiec, dzięki którego grze jego zespołowi udało się wygrać choć trzy sety. – To, że grałem tak dużo może akurat wyjść mi na dobre, bo potrzebowałem gry, żeby dojść do swojej normalnej dyspozycji. W tym momencie potrzebuję jak najwięcej ogrania, dlatego cieszyłem się z tego, że Raul Lozano miał do mnie tak duże zaufanie.

Dobra dyspozycja Gyorgy Grozera może cieszyć rzeszowskich kibiców, którzy martwili się o los siatkarza, gdy ten miał problemy ze zdrowiem. – Na pewno nie potrzebuję odpoczynku, bo ze względu na leczenie miałem już sporo przerwy w grze po sezonie ligowym. Pewnie przyjadę do Rzeszowa swoim samochodem, jeszcze bez rodziny. W Niemczech mam jeszcze kilka spraw do załatwienia w urzędach, dlatego planuję przyjechać w niedzielę i od poniedziałku zacząć treningi z drużyną – stwierdził Grozer i dodał: – Teraz kibicuję Polakom, Igle i pozostałym kolegom z Resovii i życzę im sukcesu na mistrzostwach. Natomiast ja cieszę się, że po takim kiepskim turnieju dość szybko przyjadę do klubu. Będę mógł zapomnieć o niepowodzeniu w Pradze i skoncentrować się na jak najlepszej grze dla klubu z Rzeszowa.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved