Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniel Pliński: Faworytami półfinału są Włosi. Ale minimalnymi

Daniel Pliński: Faworytami półfinału są Włosi. Ale minimalnymi

fot. archiwum

- Nasz awans do najlepszej czwórki mistrzostw nie jest zaskoczeniem. Mamy też szanse na finał - uważa były reprezentant Polski Daniel Pliński. Jego koledzy z kadry w sobotę walczyć będą w Włochami o możliwość walki o złoty medal europejskiego czempionatu.

Pliński do poprzedniego sezonu był przez wiele lat podstawowym środkowym reprezentacji Polski. Jest wicemistrzem świata i mistrzem Europy. W tym roku poprosił jednak selekcjonera o wolne, by się wyleczyć. Jego zdaniem awans Polaków do strefy medalowej nie jest zaskoczeniem. – Patrząc na układ gier nie mogło być inaczej – opowiada. – Jesteśmy dużo lepszą drużyną zarówno od Czech, jak i od Słowacji. Mamy lepszych siatkarzy, kulturę gry, umiejętności. Łatwa wygrana ze Słowakami nie powinna nikogo dziwić, bo przecież liderzy tej drużyny – Sopko czy Divis – grali w polskiej lidze i nie byli gwiazdami.

O godz. 15 w walce o finał Polska zagra z Włochami. Pliński: – Bardzo chciałbym, byśmy zagrali o złoto. Faworytami są jednak Włosi, ale minimalnymi. Ja oceniam szanse jak 55:45. O sukcesie zadecyduje psychika, a nie umiejętności, które oba zespoły mają podobne. Ten, kto lepiej wytrzyma presję, awansuje do finału.

Ostatnie spotkanie dwa spotkania obu zespołów zakończyły wygranymi Włochów. Pliński nie wyciągałby jednak z tego zbyt daleko idących wniosków. – W memoriale Wagnera przegraliśmy zdecydowanie z Czechami, a w mistrzostwach Europy nie daliśmy im szans. Podobnie może być z Włochami. Przez dwa tygodnie nasza gra bardzo się poprawiła. Dlatego jestem optymistą.*Więcej przeczytasz w Gazecie Wyborczej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved