Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Problemy Massimo Barboliniego

Problemy Massimo Barboliniego

fot. archiwum

Szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Włoch, Massimo Barbolini niedługo przed rozpoczęciem mistrzostw Europy, w którym przypomnijmy Italia broni złotego medalu, a także jest współgospodarzem ma dość spory problem z obsadą pozycji libero.

Na liście dwudziestu dwóch zawodniczek powołanych przez szkoleniowca znalazły się trzy libero: Paola Cardullo, Enrica Merlo oraz Giulia Leonardi, ale z tego składu tak naprawdę została już tylko jedna. Przypomnijmy, że podczas finałowego turnieju World Grand Prix Cardullo doznała złamania kości śródręcza prawej ręki podczas zderzenia z Francescą Piccinini w jednej z akcji. Problemy zdrowotne wykluczyły także Merlo. Jedyna, która została, czyli Leonardi też nie jest do końca zdrowa, bowiem uskarża się na kłopoty mięśniowe.

Widząc taki obrót sytuacji Massimo Barbolini zdecydował się powołać Lunę Carocci. Na to nie wyraziła jednak zgody CEV tłumacząc swoją decyzję tym, że zawodniczki nie było na zgłoszonej wcześniej liście dwudziestu dwóch siatkarek. Wygląda więc na to, że Włoszki wystąpią w turnieju z tylko jedną libero i to nie do końca zdrową.

Obrończynie tytułu w rozpoczynających się 23 września mistrzostwach Europy zmierzą się w grupie B (Monza) z Chorwacją, Azerbejdżanem i Turcją.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved