Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gruszka: Zadanie na pewno będzie cięzkie

Piotr Gruszka: Zadanie na pewno będzie cięzkie

fot. archiwum

- Te mistrzostwa Europy to na pewno moje ostatnie Euro w karierze. Będę walczył o igrzyska w Londynie, po to jestem w tej reprezentacji w tym roku - stwierdził po meczu ze Słowacją Piotr Gruszka. - Póki mogę jakoś pomóc kadrze, chcę w niej występować.

Nie byłem spokojny, stojąc w kwadracie i obserwując poczynania kolegów w meczu ze Słowacją. W ogóle przed tym spotkaniem nie myślałem, że będzie to łatwe zadanie. Dopiero po pierwszym secie „zeszło” z nas napięcie, drużyna grała spokojnie i widziałem, że radzi sobie z rywalem, ze spokojem buduje przewagę – stwierdził po wygranym ćwierćfinale mistrzostw Europy ze Słowacją (3:0) kapitan reprezentacji Polski, Piotr Gruszka.

Na pewno będziemy w Wiedniu walczyć o medale, możemy wygrać z każdym i taki jest nasz cel. Zadanie na pewno będzie ciężkie, bo gramy z mocnymi przeciwnikami, ale wierzymy, że się nam uda. Każdy będzie w półfinałach myśleć o zwycięstwie i o tym, by dobrze zakończyć mistrzostwa – stwierdził Gruszka przed meczem półfinałowym z Włochami.

Nie wiem, jak Serbowie grają w tym turnieju. Rosjanie są bardzo mocni. Włosi (rywal Polaków w półfinale) to taki zespół, że jak się im pozwoli grać, to robią swoje, rozpędzają się i są bardzo groźni. Gramy z nimi o wejście do finału, będziemy się starali wykorzystać ich słabości i wygrać, taki jest nasz cel – skomentował weteran grę rywali do „złotego” medalu.Presji zwycięstwa, że musimy coś zrobić, nie mamy. Chcieliśmy awansować do półfinału i walczyć o medale. Teraz mamy na to szansę i jak się uda, będziemy bardzo szczęśliwi. Na „luzie” grać się meczów o stawkę nie da, Słowacy do nas tak podeszli w ćwierćfinale i wszyscy widzieliśmy, jak się to skończyło. W finale na pewno będziemy się bić o zwycięstwo, czeka nas ciężkie zadanie, ale nie poczujemy presji, raczej wsparcie od kibiców – stwierdził Gruszka.

Każdy duży turniej jest inny, w każdym są inne emocje, inne mecze, inne wydarzenia. Te mistrzostwa Europy to na pewno moje ostatnie Euro w karierze. Będę walczył o igrzyska w Londynie, po to jestem w tej reprezentacji w tym roku. Zobaczymy, co się wydarzy w przyszłości, jest fajna grupa ludzi w kadrze, fajniej jest też grać w drużynie, która walczy o medale. Póki mogę jakoś pomóc kadrze, chcę w niej występować – zakończył Piotr Gruszka.

W Karlovych Varach wysłuchał – Krzysztof Gaweł, Onet.Sport

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved