Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Jeżeli chcemy zdobyć złoto musimy wygrać z każdym

Michał Kubiak: Jeżeli chcemy zdobyć złoto musimy wygrać z każdym

fot. archiwum

Pokonując Słowaków 3:0, biało-czerwoni awansowali do kolejnej fazy siatkarskich mistrzostw Europy. - Nadal tu jesteśmy, chcemy jechać do Wiednia i coś tam ugrać - mówił o kolejnych meczach polskiej reprezentacji przyjmujący biało-czerwonych Michał Kubiak.

Podopieczni Andrei Anastasiego w tegorocznych mistrzostwach Europy dwukrotnie rywalizowali ze Słowakami. W obu spotkaniach faworytem byli biało-czerwoni, pierwsza z rywalizacji była meczem zamykającym fazę grupową w Pradze, kolejna spotkaniem otwierającym drogę do walki o medale i tytuł mistrza Starego Kontynentu. Spotkanie fazy grupowej nie miało większej stawki, już przed pierwszym gwizdkiem sędziego i rozpoczęciem meczu obie ekipy miały zapewniony awans do fazy play-off siatkarskich mistrzostw Europy, Słowacy zapewniali jednak walkę o sklasyfikowanie na pierwszym miejscu w grupie D. – Mecz, który zagraliśmy w grupie, nie był wielkim widowiskiem, ale też nie miał nim być. W ćwierćfinale zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i wygraliśmy – zupełnie zasłużenie – obie rywalizacje porównywał przyjmujący polskiej reprezentacji, Michał Kubiak.

Jak przyznał zawodnik, także nastawienie przed spotkaniem w Karlovych Varach, ze względu na stawkę meczu, było odmienne. – Podeszliśmy do tego meczu inaczej, chcieliśmy udowodnić sobie, że stać nas na półfinał oraz możemy zajść daleko i osiągnąć coś wielkiego – mówił Michał Kubiak, doceniając jednak grę rywala. Słowacy, na etapie pierwszej rundy, wyeliminowali reprezentację Niemiec, pokonali także Bułgarów. Dobra gra podopiecznych Emanuele Zaniniego określana była mianem niespodzianki, nie umknęła jednak uwadze rywali. – Słowacy zagrali dwa bardzo dobre spotkania, były to jednak mecze w grupie – przeciwko Bułgarii i Niemcom – zaznaczył polski przyjmujący, potwierdzając, że w meczu ćwierćfinałowym gra naszych południowych sąsiadów nie wyglądała już tak imponująco.

Analizując dotychczasowe spotkania, biało-czerwoni z meczu na mecz prezentują coraz lepszą grę. W czym należy upatrywać największej zalety polskiej reprezentacji? – Naszym atutem jest jak najbardziej zespołowość, każdy, kto jest na boisku, jest dla zespołu i wie, co ma robić. Całej drużynie należą się brawa i szacunek za to, co robi – mówił Michał Kubiak, dodając jednak, że również kolektyw, jaki tworzą Polacy ma swoją najjaśniejszą postać. – Liderem w tej ekipie jest niewątpliwie Bartosz Kurek, pokazał to w Lidze Światowej, potwierdza też teraz na tych mistrzostwach.Przyjmujący polskiej reprezentacji zaznaczył, że w grze biało-czerwonych wciąż są elementy wymagające dopracowania i poprawy. – Wystarczy dodać trochę zagrywki, która w spotkaniu ze Słowacją w pewnych momentach nie funkcjonowała tak, jak powinna. Pamiętajmy jednak, że przez cały turniej nie można serwować najlepiej. Kiedyś to musiało przyjść i dobrze, że tak się stało teraz, a nie na przykład w półfinale – dodał zawodnik, przyznając, że na etapie półfinałów każdy rywal będzie równie wymagający – Jeżeli mamy czy chcemy zdobyć złoto w tym turnieju, musimy wygrać z każdym. Nadal tu jesteśmy, chcemy jechać do Wiednia i coś tam ugrać – zakończył Michał Kubiak.

* Z Michałem Kubiakiem rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved