Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mayvelis Martinez Adlum: Szybko doszliśmy do porozumienia

Mayvelis Martinez Adlum: Szybko doszliśmy do porozumienia

fot. archiwum

Po zakończeniu sezonu czekałam w Polsce na propozycje od mojego menedżera. Oferta z Pałacu po zasięgnięciu dodatkowych pozytywnych informacji o bydgoskim zespole była atrakcyjna. Szybko doszliśmy do porozumienia - mówi Mayvelis Martinez Adlum.

Na igrzyskach olimpijskich w Atenach, gdzie zdobyła Pani brązowy medal, wystąpiła na pozycji libero. W CV podano, że gra Pani na pozycji przyjmującej.

Mayvelis Martinez Adlum:Przez całą karierę występowałam na pozycji przyjmującej. Tylko w reprezentacji zmieniałam miejsce na parkiecie. Tak zadecydował selekcjoner.

Czy kubańskie siatkarki mają problem, aby otrzymać zgodę na grę w klubach europejskich?Nie. Łatwiej jednak o wyjazd zawodniczkom, które zakończyły karierę reprezentacyjną, moja trwała do 2006 roku, niż tym, które są aktualnie w kadrze.

Jak trafiła pani do Pałacu? Propozycję z Bydgoszczy otrzymała pani, kiedy inne kluby miały już skompletowane składy.

Po zakończeniu sezonu – (w poprzednim Maj występowała w TPS Rumia, która opuściła szeregi ekstraligi – dod. aut.) – czekałam w Polsce na propozycje od mojego menedżera. Oferta z Pałacu po zasięgnięciu dodatkowych pozytywnych informacji o bydgoskim zespole była atrakcyjna. Szybko doszliśmy do porozumienia.

Jakie plany sportowe wiąże pani z Pałacem?

Uważam, że drużynę stać na stabilną pozycję w środkowej części tabeli.


To zawodniczka, która ma wielkie sukcesy – brązowy medal igrzysk olimpijskich w Atenach (2004) i srebrny w World Grand Prix (2004). Nigdy w składzie nie mieliśmy tak utytułowanej zawodniczki. Niewiele klubów w PlusLidze kobiet może się pochwalić siatkarkami z takim dorobkiem – mówi o nowej zawodniczce Pałacu wiceprezes klubu, Waldemar Sagan.Jej atuty to przyjęcie zagrywki, wysoko skacze i skutecznie atakuje. Ma duże doświadczenie, wytrzymuje presję meczów ligowych. W ubiegłym roku dołączyła do zespołu Rumi w grudniu, bez przepracowanego okresu przygotowawczego. Z Pałacem zrealizuje cały cykl treningowy i powinna być jedną, z wiodących zawodniczek w zespole. Pomimo, że niewiele mówi po polsku, szybko wkomponowała się w zespół i będzie miała wpływ na atrakcyjność naszej drużyny.

Autor: Sławomir Kabat
Więcej w Expressie Bydgoskim

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved