Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lorenzo Bernardi o przygotowaniach i sparingu ze Skrą

Lorenzo Bernardi o przygotowaniach i sparingu ze Skrą

fot. archiwum

- Ciężko harowaliśmy przez ostatnie cztery tygodnie. Zaczęliśmy przygotowania w ósemkę - z jednym rozgrywającym i jednym atakującym - mówi Lorenzo Bernardi. - Jestem zadowolony, bo chłopaki podchodzą do swoich obowiązków z ogromną determinacją.

Trener Jastrzębskiego Węgla ma już do dyspozycji wszystkich graczy z wyjątkiem uczestników ME: Michała Kubiaka oraz Michała Łasko. W wygranym sparingu ze Skrą w wyjściowej szóstce pojawił się wracający do pełnej dyspozycji po kontuzji Zbigniew Bartman. Zdobył 10 punktów (w tym jeden blokiem i zagrywką). – Co oczywiste, nie może być jeszcze w perfekcyjnej formie, ale z każdym dniem jest coraz lepiej – uważa Lorenzo Bernardi.

Trener cieszy się także z coraz lepszej współpracy rozgrywającego Brazylijczyka Vinhedo z drużyną. – Nie było mu łatwo od razu znaleźć wspólny język na boisku z zawodnikami, z którym wcześniej nie grał, np. ze środkowymi [w pierwszym składzie zagrali Rob Bontje oraz Russell Holmes]. Czas będzie pracował na jego korzyść – mówi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

W Pionkach świetnie zaprezentował się inny z Brazylijczyków Ashlei Nemer, który zdobył 16 punktów, w tym pięć bezpośrednio z zagrywki. Atakował z blisko 60-proc. skutecznością. – Statystyki są istotne, ale nie kluczowe. Wolę brać pod uwagę to, w jakich okolicznościach mój zawodnik popełniał błędy oraz kiedy robił asa – podkreśla Włoch. Zdaniem Bernardiego w jego przypadku procentuje dłuższe zgranie z Vinhedo.Na pozycji atakującego pod nieobecność Łaski pokazał się 19-letni Mateusz Malinowski. Musi pracować więcej nad siłą. Ta pozycja tego wymaga – ocenia Bernardi, który sądzi, że prawdziwe oblicze jego zespół będzie mógł pokazać za dwa, trzy miesiące.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved