Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alojzy Świderek: Będzie trudno wybrać

Alojzy Świderek: Będzie trudno wybrać

fot. archiwum

- Nie można przegrywać meczów, a potem jechać na mistrzostwa Europy i myśleć, że będzie się wygrywać. To nie jest jeszcze nasza ostateczna forma, jaką mam nadzieję, osiągniemy na mistrzostwach - mówi Alojzy Świderek po Memoriale Mróz-Olszewskiej a przed ME.

Polki pokonały Słowaczki i Chorwatki, natomiast przegrały ze Sborną. Trener ocenia ten rezultat pozytywnie. – Cieszy mnie, że spotkanie z Rosjankami było zacięte, że zagraliśmy je z determinacją. Nie ustrzegliśmy się błędów, niektóre były większe, inne mniejsze, teraz musimy je wszystkie wyeliminować, jednak postawa dziewczyn w tym meczu była bardzo dobra – podkreślił.

Trener stoi teraz przed bardzo trudną decyzją, co sam podkreślał wielokrotnie. W sobotę 17 września poda czternastkę, która pojedzie na mistrzostwa Europy. Wtedy bowiem kadra pojedzie do Warszawy, gdzie przed wylotem na turniej spędzi dwa dni. – Jeszcze mam wątpliwości, kto znajdzie się w składzie, chociażby dlatego że dziewczyny ciężko przepracowały ten okres i w zespole jest bardzo dobra atmosfera, zawodniczki wspierają się i naprawdę będzie trudno wybrać – powiedział. Jednak na pewno w składzie znajdą się dwie libero Paulina Maj oraz debiutująca w seniorskiej reprezentacji Krystyna Strasz. Zawodniczki oraz trener dyplomatycznie odpowiadali na pytania, która siatkarka jest bliżej wyjściowej szóstki. – Być może na tej pozycji będzie rotacja w wyjściowym składzie – stwierdził dyplomatycznie.

Obecnie polska kadra trenuje w Szczyrku, gdzie szlifuje swoją formę na mistrzostwa Europy. – Pracujemy nad wszystkimi elementami, oczywiście nad jednymi więcej, nad innymi mniej. W części popołudniowej treningów jest przede wszystkim gra z różnymi założeniami. Gra najbardziej kształtuje zawodnika, więc jej w naszym planie będzie dużo. Będziemy pracować na pewno nad blokiem oraz na lepszym zgraniu rozgrywających z atakującymi – skrzydłowymi i środkowymi. W tych elementach są jeszcze spore niedociągnięcia. Nie jest powiedziane, że wyeliminujemy je w jednej chwili i będzie wszystko ok, ale próbować trzeba – zdradził kulisy treningów.Autor – Olga Krzysztofik
Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved