Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Potera: Możemy powalczyć o pierwszą czwórkę

Michał Potera: Możemy powalczyć o pierwszą czwórkę

fot. archiwum

Decyzja o zamknięciu PlusLigi wywołała wiele kontrowersji, szczególnie wśród klubów I-ligowych. - Po co walczyć o awans ze świadomością, że i tak nie da on promocji gry w najwyższej klasie rozgrywek - pyta libero MOS Interpromex Będzin, Michał Potera.

Jak przebiegały wasze dotychczasowe przygotowania do sezonu 2011/2012? Obyło się bez poważniejszych urazów?

Michał Potera: – Przygotowania do sezonu były dość ciężkie – szczególnie zgrupowanie w Międzybrodziu, na szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji. Chwilowo nie trenuje z nami Bartek Dzierżanowski, ale myślę, że lada dzień dojdzie do pełnego zdrowia i wróci do treningów.

Za wami turniej w Siedlcach, w którym okazaliście się najlepsi. To chyba dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem?– Wygraliśmy towarzyski turniej, mimo tego w naszej drużynie nadal jest wiele do poprawy. Myślę, że wynik na tym turnieju nie był najważniejszy, bardziej cieszy mnie to, że coraz bardziej zgrywamy się jako drużyna, co jest bardzo istotne przed rozpoczęciem ligi.

Jakie mecze sparingowe macie jeszcze w planach?

– W piątek i w sobotę gramy na turnieju w Radomiu, natomiast tydzień przed ligą planowany jest sobotni sparing, nie znamy jednak jeszcze przeciwnika.

W zespołach z I ligi pojawiło się sporo ciekawych zawodników, czy zatem nadchodzące rozgrywki będą jeszcze bardziej wyrównane niż poprzednie?

To prawda, wiele się w lidze w tym roku pozmieniało i uważam, że może być ona jeszcze bardziej wyrównana niż w zeszłym roku.

Które drużyny będą twoim zdaniem nadawały ton rywalizacji?

– Myślę, że nie ma sensu mówić o tym zbyt wcześnie, ponieważ wiele drużyn całkowicie pozmieniało składy i zobaczymy, czy wyjdzie to im na dobre. Są też trzy całkowicie nowe drużyny w lidze, które bynajmniej nie są tu, by być chłopcami do bicia – wręcz odwrotnie.

Jaki cel sportowy stawiacie sobie przed rozpoczęciem sezonu?

– Jak zwykle – jak najwyższa lokata w tabeli. Uważam, że możemy powalczyć bez problemu o pierwszą czwórkę.

Co sądzisz o zamknięciu PlusLigi. Taka decyzja będzie korzystna czy niekorzystna dla klubów pierwszoligowych?

– O zamknięciu PlusLigi mówi się ostatnio bardzo wiele. Dla zawodników klubów pierwszoligowych, które często mają multum problemów, w tym głównie finansowych, jest to w pewnym sensie ograniczenie. Bo po co walczyć o awans ze świadomością, że i tak nie da on promocji gry w najwyższej klasie rozgrywek?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved