Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: To był najważniejszy mecz w moim życiu

Michał Kubiak: To był najważniejszy mecz w moim życiu

Polacy pokonali w spotkaniu 1/8 mistrzostw Europy Czechów, ale zwycięstwo nad gospodarzami wcale nie przyszło im łatwo. Kluczowy był trzeci set, w którym bardzo dobrą zmianę dał Michał Kubiak. - Był to najważniejszy mecz w moim życiu - mówi zawodnik.

Polacy po wygraniu pierwszego seta meczu o ćwierćfinał, w drugim prowadzili już 21:18, ale dali się dogonić Czechom i przegrali tę partię. W trzeciej przegrywali już 14:20 i porażka w tej odsłonie meczu była blisko, ale biało-czerwoni potrafili się podnieść i przełamać rywala. – Ja osobiście nie mogę mówić, że nie wierzyłem. Wierzyłem do końca, chciałem ten mecz wygrać. Był to najważniejszy mecz w moim życiu i musiałem dać z siebie wszystko – mówi Michał Kubiak.

Przyjmujący polskiej reprezentacji rozpoczął mecz w pierwszej szóstce, ale po kilku nieudanych akcjach trener Andrea Anastasi zdjął go z boiska. Wpuścił go z powrotem dopiero w trzecim secie, kiedy Polacy tracili do rywala kilka punktów. – Trener postanowił mnie zmienić, takie jego prawo. Michał Ruciak grał bardzo dobrze, nie popełniał żadnych błędów, natomiast tu potrzeba było czego innego – mówi zawodnik.

W ćwierćfinale rywalem Polaków będzie rewelacja tegorocznych mistrzostw Europy, reprezentacja Słowacji. Ze Słowakami polscy siatkarze grali w grupie i przegrali wtedy 1:3, ale z pewnością dzisiejszy mecz będzie zupełnie inny. Czy łatwiejszy niż mecz z współgospodarzem mistrzostw Europy, tego Michał Kubiak nie wie. – Nie ma słabych drużyn, te, co zostały, są naprawdę znakomitymi zespołami. Czy to spotkanie będzie łatwiejsze, to się okaże. Teoretycznie możemy mówić, że łatwiejsze, natomiast Słowacy wygrali grupę i za to należy im się również szacunek, natomiast my się na pewno nie będziemy ich bać.

Wygrana ze Słowakami dałaby biało-czerwonym awans do półfinału i możliwość walki bezpośrednio o medale. Jednak nasi zawodnicy nie wybiegają tak daleko myślami w przyszłość. – Chcemy się skoncentrować na tym najbliższym spotkaniu, bo ono jest dla nas najważniejsze – mówi Kubiak.

* w Karlovych Varach wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)