Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matteo Martino jednak zostaje w Serie A1

Matteo Martino jednak zostaje w Serie A1

fot. archiwum

Włoski przyjmujący, Matteo Martino, który reprezentował barwy Lube Banca Macerata podpisał kontrakt z ekipę Casa Modena. Tym samym zaprzeczył transferowym plotkom, które mówiły, iż dołączy on do ekipy Jastrzębskiego Węgla.

Włoski przyjmujący do Modeny przeniesie się na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją kontynuowania kariery w tym zespole przez kolejne dwa lata. Oficjalna prezentacja zawodnika reprezentacji Włoch odbędzie się w piątek o godzinie 11:30 w PalaModena, hali, w której na co dzień występuje drużyna prowadzony przez Daniele Bagnoliego.

Mimo młodego wieku Matteo Martino jest zawodnikiem doświadczonym, który rozegrał już ponad 200 spotkań we włoskiej Serie A1. Mierzący 198 centymetrów wzrostu siatkarz nie jest również graczem anonimowym na arenie międzynarodowej – a kadrą Włoch był on między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Fakt, iż Martino podpisał umowę z włoską Modeną jednoznacznie przekreśla możliwość jego gry na polskich parkietach. Podobno zainteresowanie reprezentantem Italii wyraził prezes Jastrzębskiego Węgla – Zdzisław Grodecki, który Martino upatrywał jako „opcję awaryjną” w przypadku gdyby decyzja dotycząca przynależności klubowej Michała Kubiaka była dla jego ekipy nieprzychylna. 

 

źródło: legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved