Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Żygadło: Trzeba walczyć do końca

Łukasz Żygadło: Trzeba walczyć do końca

Przed Polakami dzisiaj mecz ćwierćfinałowy ze Słowacją. Do tej pory nasi południowi sąsiedzi spisywali się znakomicie. - Grali na takiej pozytywnej energii, która jest niebezpieczna i mam nadzieję, że tą energię uda nam się im odebrać - mówi Łukasz Żygadło.

Mecz z Czechami był niezwykle zaciętym i stojącym na niezłym poziomie widowiskiem. Ostatecznie zakończył się on pomyślnie dla biało-czerwonych, bo wygraną 3:1 i awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Europy. Jednak przydarzyły się zarówno nam, jak i rywalom, serie straconych punktów. – Trzeba być cały czas skoncentrowanym – mówi Łukasz Zygadło. My popełniliśmy w tym drugim secie kilka błędów, nie mówię o zagrywce, której nie mogliśmy przyjąć. Tam było kilka piłek przebijanych po taśmie, które nam wpadły, a nie powinny. Na własne życzenie przegraliśmy ten set.

Był to jednak jedyny przegrany przez Polaków w tym meczu set. Ogólnie rozgrywający naszej reprezentacji podsumowując spotkanie, chwali swoich kolegów z boiska. – Jestem zadowolony z naszych środkowych, bo wykonali świetną robotę, ułatwiało mi to potem rozgrywanie do reszty zawodników. Gratuluję wszystkim, którzy weszli. Michał Ruciak który wszedł za Michała Kubiaka, Kubiak, który wszedł później z niesamowitą energią na boisko. O to w tym wszystkim chodzi, żeby walczyć do końca. Taka jest nasza filozofia i o tym musimy zawsze pamiętać – wyjaśnia Żygadło.

Pamiętać o tym trzeba będzie też dzisiaj, kiedy Polacy zmierzą się z podopiecznymi Emanuele Zaniniego. – Słowacy też bardzo dobrze grają, mają bardzo dobrych środkowych. Do tej pory zagrali świetne spotkania, walczyli zawsze do końca. Jest to zespół troszkę nieobliczalny. W tych meczach z Bułgarią czy z Niemcami, grali na takiej pozytywnej energii, która jest niebezpieczna i mam nadzieję, że tą energię uda nam się im odebrać – mówi Łukasz Żygadło.

* w Karlovych Varach wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)