Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Krystyna Strasz: Trener miał okazję sprawdzić różne warianty gry

Krystyna Strasz: Trener miał okazję sprawdzić różne warianty gry

fot. archiwum

- Zespół jest odmłodzony, ale za to bardzo waleczny. Myślę, że będzie w stanie postawić się wielu czołowym, europejskim drużynom - mówi o szansach biało-czerwonych w zbliżających się mistrzostwach Europy Krystyna Strasz.

Po nieudanym zakończeniu sezonu ligowego nadeszła radosna chwila, czyli powołanie na Uniwersjadę. Uwierzyła pani w to od razu? Jakie uczucia wzbudziło to powołanie?

Krystyna Strasz: Bardzo się ucieszyłam z powołania. Uniwersjada jest najlepszym turniejem, na jakim byłam. W zasadzie porównywalna jedynie do igrzysk olimpijskich. Miałam wielką nadzieję, że wykuruję się z barkiem i będę miała szansę tam pojechać.

Jak grało się w biało-czerwonej koszulce i jak ocenia pani wynik na Uniwersjadzie?– W porównaniu do Belgradu (polskie siatkarki zdobyły tam brązowy medal – przyp. red.) można stwierdzić, że turniej nie do końca nam wyszedł. Mimo że przegrałyśmy tylko jeden mecz, w ostateczności uplasowałyśmy się na piątym miejscu. Szkoda, że nie udało się pokonać Japonii i walczyć o medale.

III Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej był rozgrywany w Dąbrowie Górniczej, a więc w pani rodzinnym mieście. Stres był pani nieodłącznym towarzyszem?

– Na początku towarzyszył mi stres. Przyszła cała moja rodzinka i wielu znajomych, którzy liczyli na mój dobry mecz. Do tego jeszcze kamery telewizyjne, więc byłam trochę spięta. Na szczęście wygrałyśmy mecz, a na moim koncie zapisało się kolejne, nowe doświadczenie.

Łatwiej było pani rozpocząć mecz w wyjściowym składzie czy wchodzić na zmiany w zaciętych końcówkach?

To były dwa inne zadania. Nie wiem sama, które było łatwiejsze, a które trudniejsze. Na rezerwie było nas dużo i każda, przygotowana, czekała na decyzje trenera, który miał okazję sprawdzić różne warianty gry.

Jakie te mistrzostwa Europy będą dla naszej kadry, która jedzie bronić brązowego medalu?

– Mam nadzieję, że udane. Na początku sezonu kadrowego było wiele problemów. Zespół jest odmłodzony, ale za to bardzo waleczny. Myślę, że będzie w stanie postawić się wielu czołowym zespołom europejskim.

*Rozmawiała Olga Krzysztofik
*Więcej na sportowe fakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved