Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Skrą w Pionkach

Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Skrą w Pionkach

fot. archiwum

W rozegranym wczoraj meczu charytatywnym w Pionkach Jastrzębski Węgiel pokonał 3:2 mistrzów Polski. Cały dochód ze spotkania został przekazany na dwójkę chorych dzieci. W Skrze zagrał testowany Kubańczyk - Armando Danger.

Mimo iż spotkanie było towarzyskie, to siatkarze po meczu przyznali, że grali jak najbardziej na poważnie.

Bełchatowianie testują 22-letniego Kubańczyk Armando Dangera. Stwierdziliśmy po letnim okresie transferowym, że skład jest już zamknięty. Jednak mówiłem, że życie jest życiem i różne rzeczy mogą się wydarzyć. Zaistniała możliwość przyjrzenia się bliżej zawodnikowi, który znajdował się w szerokiej kadrze reprezentacji Kuby. Wyraziliśmy na to zgodę, ta decyzja była konsultowana z trenerem. Trudno wyrokować, czy zawodnik u nas zostanie. Mamy niewiele informacji o nim, dlatego przyglądamy mu się bardzo uważnie – tłumaczył w rozmowie z serwisem www.skra.pl prezes Skry, Konrad Piechocki.

To był mecz charytatywny, ale dla mojego zespołu również ważny pod kątem sportowym. Do tej pory mało graliśmy i to spotkanie, chociaż charytatywne, było bardzo ważne w naszych przygotowaniach. Dlatego też graliśmy na poważnie. Mieliśmy dobre momenty i to było niezłe przetarcie przed zbliżającą się walką o tytuł mistrza Polski. Na meczu była naprawdę dobra atmosfera. Widziałem, że ludzie byli zadowoleni, bo to było dobre spotkanie. Pokazaliśmy kilka fajnych ataków i zagrań. Cieszę się, że publiczność była aktywna i tak żyła grą – powiedział w rozmowie z Pionki24 hiszpański rozgrywający Skry, Miguel Angel Falasca.Na tym etapie przygotowań obie drużyny wychodzą i pokazują, to co potrafią na dzień dzisiejszy. Wiadomo, że każdy jest w okresie przygotowawczym. Trzeba jednak pamiętać, że tego czasu do ligi zostało bardzo mało, bo tylko dwa tygodnie. Kapitalna atmosfera na meczu. Jak tylko możemy, to zawsze bierzemy udział w tego typu imprezach. Najważniejszy jest cel charytatywny i ten uśmiech dzieciaków – przyznał po meczu trener Skry, Jacek Nawrocki.

Jastrzębski Węgiel – Skra Bełchatów 3:2
(23:25, 24:26, 25:23, 25:22, 15:13)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Kooistra, Wlazły, Cupković, Pliński, Milczarek (libero) oraz Woicki, Danger, Maćkowiak, Cedzyński i Wdowiak

źródło: inf. własna, pionki24.pl, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved