Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Atak i blok kluczem do zwycięstwa Polaków

Atak i blok kluczem do zwycięstwa Polaków

Jednym z głównych elementów, który zadecydował o zwycięstwie polskiego zespołu był atak. Biało-czerwoni grali także znakomicie blokiem. Współgospodarze mistrzostw Europy zaprezentowali się dobrze w polu serwisowym.

Polacy zaprezentowali się w ataku ze znakomitej strony, zdobywając 67 punktów i atakując na poziomie 60%. Przeciwnicy zanotowali w tym elemencie tylko 46% skuteczności, zdobywając w tym elemencie 53 punkty. Indywidualnie wśród biało-czerwonych najlepiej wypadli środkowi. Marcin Możdżonek wszystkie siedem posłanych do niego piłek zamienił na punkt i atakował ze 100% skutecznością. Świetnie spisał się również Piotr Nowakowski, który na 15 ataków, 12 zakończył udanym zbiciem, co dało wynik w postaci 80% skuteczności w ataku. Bardzo dobrze zaprezentował się także lider polskiego zespołu Bartosz Kurek, który zdobył 21 punktów przy 53% efektywności oraz Jakub Jarosz, który na 12 ataków 7 zakończył zdobyczą punktową (58%). W obozie rywali najwięcej punktów dla swojego zespołu zdobył gracz Trentino Volley Jan Stokr, który zapisał na swoim koncie 22 punkty przy 46% skuteczności. Próbował go wspierać Peter Platenik, który zdobył 11 punktów (42%) oraz Ondrej Hudecek, który zdobył 5 punktów i popisał się efektywnością swoich zagrań na poziomie 63%.

Biało-czerwoni zdecydowanie lepiej od rywali zaprezentowali się w bloku, aż dziewięciokrotnie zatrzymując rywali na siatce. Czesi odpowiedzieli czterema takimi zagraniami. Indywidualnie ścianą nie do przejścia w polskim zespole był Piotr Nowakowski, który zdobył 5 punktów blokiem. Dwa oczka dołożył Marcin Możdżonek, a po jednym skutecznym bloku popisali się Michał Kubiak i Jakub Jarosz. Wśród naszych rywali tylko Jan Stokr i Peter Platenik zdołali zatrzymać dwukrotnie polskich zawodników na siatce.

Podopieczni trenera Anastasiego zaprezentowali się również lepiej w przyjęciu, notując 68% przyjęcia pozytywnego i 47% przyjęcia idealnego. Dla porównania przeciwnicy zanotowali odpowiednio 56% i 47% w tym elemencie. Indywidualnie w polskim zespole najlepiej spisali się Krzysztof Ignaczak, który zanotował 79% przyjęcia pozytywnego i 57% idealnego oraz Michał Ruciak, który uzyskał odpowiednio 64% i 50% w przyjęciu. Wśród naszych południowych sąsiadów najlepiej spisał się Ondrej Hudecek, który zagrywki przyjmował odpowiednio na poziomie 71% i 62%. Dobrze spisał się również libero czeskiego zespołu Martin Krystof, który zanotował 63% przyjęcia pozytywnego i 56% w punkt.W zagrywce zaprezentowali się lepiej współgospodarze tegorocznych mistrzostw Europy, którzy na 96 wykonanych serwisów, pomylili się 15 razy, ale zdobyli w tym elemencie aż 10 punktów. Polacy 102 razy stawali w polu serwisowym. Popełnili 14 błędów i w stosunku do przeciwników zdobyli tylko 4 punkty bezpośrednio z zagrywki. Polscy przyjmujący największy problem mieli z zagrywką nowego gracza Asseco Resovii Rzeszów Lukasa Tichacka, który zdobył aż 5 punktów w polu zagrywki. Dwa punkty dołożył Peter Platenik, a po jednym oczku na swoim koncie zapisali Jiri Popelka, Jan Stokr i Jakub Vesely. W polskim zespole dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Michał Ruciak oraz Michał Kubiak.

Najwięcej 21 punktów w zwycięskim zespole zdobył przyjmujący PGE Skry Bełchatów Bartosz Kurek. Bardzo dobrze spisali się również środkowi Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek, którzy do dorobku punktowego drużyny dołożyli odpowiednio 17 i 9 punktów. Wśród przeciwników najwięcej 25 punktów zdobył Jan Stokr. Wspierać go próbował Peter Platenik, który zapisał na swoim koncie 15 punktów.

Obydwa zespoły popełniły porównywalną ilość błędów własnych. Zawodnicy z kraju znad Wisły oddali rywalom 25 punktów, a sami otrzymali w prezencie 23 oczka.

   POLSKA              CZECHY

Punkty:
Bartosz Kurek   21 pkt.    Jan Stokr    22 pkt.
Piotr Nowakowski  17      Peter Platenik  15
Marcin Możdżonek  9      Jiri Popelka   7
Michał Kubiak    9      Lukas Tichacek  7 
Jakub Jarosz    8      Jakub Vesely   5     
Piotr Gruszka    7      Ondrej Hudecek  5
Michał Ruciak    6      Petr Konecny   3
Łukasz Żygadło   3
	
Blok:
Piotr Nowakowski  5 pkt.    Jan Stokr     2 pkt.
Marcin Możdżonek  2      Peter Platenik  2
Michał Kubiak    1
Jakub Jarosz    1

Zagrywka:
Michał Ruciak    2 pkt.    Lukas Tichacek  5 pkt.
Michał Kubiak    2      Peter Platenik  2
                 Jan Stokr     1
                 Jakub Vesely   1
                 Jiri Popelka   1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved