Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Sędziszowie Małopolskim gospodynie były najlepsze

W Sędziszowie Małopolskim gospodynie były najlepsze

fot. archiwum

Siatkarki Extrans Patrii Sędziszów Młp. zwyciężyły w II Turnieju o Puchar Prezesa Firmy Extrans, Renaty Szeligi. W zawodach rozgrywanych 10 i 11 września w Sędziszowie Młp. rywalizowało pięć drużyn II ligi grupy 4 oraz zespół Stod Volley z Norwegii.

Drużyny Bolesława Rzeszów, Karpat Krosno, Jedynki Tarnów, Tomasovii Tomaszów Lubelski, Stod Volley i gospodyń Extrans Patrii w ciągu dwóch dni rozegrały dziewięć pojedynków. W spotkaniach grupowych rywalizowano w trzech setach bez względu na wynik. W pojedynkach o końcowe miejsca w turnieju grano do trzech zwycięskich setów.

Faworytkami zawodów zdawał się być zespół ze Skandynawii, trenowany przez Dariusza Marszałka, byłego znakomitego siatkarza Resovii Rzeszów, mający w swym składzie amerykańską przyjmującą, z holenderskim paszportem, Justine Landi. Ostatnio występowała ona w pierwszoligowym PPTS Piła. Team z kraju fiordów stoczył najbardziej zacięty pojedynek turnieju, w którym uległ Karpatom Krosno. Przegrana to sprawiła, że norweska drużyna walczyła o 3 miejsce w końcowej klasyfikacji. Tryumfowały gospodynie, które po emocjonującym spotkaniu pokonały Bolesław.

Poziom zawodów chwalił Stanisław Kaniewski, szkoleniowiec Tomasovii. Mecze były zacięte i ciekawe. Zespół popularnego „Kani", który kolejny już sezon pracować będzie z drużyną z Lubelszczyzny, mimo walecznej postawy zajął ostatnią lokatę. – Muszę budować zespół od nowa po odejściach Pauliny Głaz do Sparty Warszawa, Pauli Słoneckiej i Eweliny Świerszcz do KSZO Ostrowiec. Teraz jeszcze kontuzji doznała w Sędziszowie Diana Romaszko. Nasza gra nie wyglądała jeszcze najlepiej. Wierzę, że przed startem ligi poprawimy się – mówił o postawie swego zespołu Kaniewski. – Turniej był dla wszystkich wartościowym sprawdzianem formy przed zbliżającym się sezonem – podsumowywał zawody na Podkarpaciu, Mariusz Kazior, wiceprezes Extrans Patrii.MVP Turnieju – Justine Landi (Stod Volley)
Najlepsza rozgrywająca –  Kaylee Manns (Stod Volley)
Najlepsza atakująca – Maja Świątek (Bolesław Rzeszów)
Najlepsza libero  – Paulina Peret (Extrans Patria Sędziszów Młp.)
Najlepiej blokująca – Alicja Wilk (Bolesław Rzeszów)

Zespół tryumfatorek występował w składzie: Joanna Chmura, Magdalena Radoń, Karina Róg, Paulina Peret, Katarzyna Kutyła, Agnieszka Warzecha, Joanna Kowalska, Paulina Pyrć, Małgorzata Młocek, Aleksandra Mich, Anna Myjak, Sylwia Zawiślak.

WYNIKI:

Grupa A

Stod Volley – Bolesław 2:1
Karpaty – Stod Volley  2:1
Karpaty – Bolesław 1:2

1. Bolesław 2 3 3:3 (138-133)
2. Stod Volley 2 3 3:3 (144-139)
3. Karpaty Krosno 2 3 3:3 (139-149)

Grupa B

Jedynka – Extrans Patria 0:3
Tomasovia – Jedynka 0:3
Tomasovia – Extrans Patria 1:2

1. Extrans Patria 2 4 5:1
2. Jedynka 2 3 3:3
3. Tomasovia 2 2 1:5

Mecz o 5. miejsce
Tomasovia – Karpaty 1:3

Mecz o 3. miejsce
Stod Volley – Jedynka 3:0

Finał
Extrans Patria – Bolesław  3:2
(25:15, 23:25, 16:25, 25:18, 15:6)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved