Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tomas Kmet: Zrobimy wszystko by awansować do półfinałów

Tomas Kmet: Zrobimy wszystko by awansować do półfinałów

fot. archiwum

Słowacy odpoczywają po fazie grupowej i przygotowują się do spotkania w ćwierćfinale. Bardzo zależy im by znaleźć się w strefie medalowej. - To historyczna szansa i byłoby dużym błędem z tego nie skorzystać - mówi środkowy reprezentacji Słowacji Tomas Kmet.

Trudno się grało. Bo pierwszy raz graliśmy takie spotkanie. Wiedzieliśmy, że jak Bułgarzy wygrają za trzy punkty, to Polacy mogą kalkulować. Tak się stało. Nie chcę tego komentować, Zobaczymy czy przyniesie to Polakom jakiś dobry wynik – mówił po spotkaniu z polską reprezentacją Tomas Kmet. Grają teraz przeciwko Czechom, będzie to dla nich ciężki mecz – ocenił Słowak.

Pierwsze miejsce w grupie zagwarantowało Słowacji grę w ćwierćfinale. W czasie, gdy Polacy walczyć będą z Czechami, Słowacy mają zatem wolne. – My mamy wygodę tego jednego spotkania wolnego. Gramy ćwierćfinał i myślę, że jest to największy sukces słowackiej siatkówki. Na pewno będziemy walczyć o czwórkę – zaznaczył Kmet.

Słowacki środkowy nie podjął się typowania zwycięzcy spotkania Czechy – Polska. Według niego są o bardzo wyrównane zespoły. – Może Polacy może Czesi, zobaczymy, która drużyna. To są bardzo wyrównane zespoły, nie ma między nimi dużej różnicy – powiedział Słowak. – Z Czechami mamy dobry kontakt. Z nimi graliśmy w kwalifikacjach do mistrzostw. Czesi w domu są bardzo ciężkim przeciwnikiem. Polska ma bardzo dobry zespół, ale nie ma tu najlepszych zawodników. Brakuje tu czterech – pięciu. Są to bardzo dobre wyrównane zespoły według mnie. Nie mogę powiedzieć, kogo bym wolał. Kto przyjedzie z nim będziemy walczyć i zrobimy wszystko by wygrać – dodał.Słowacy skupiają się tylko na kolejnym spotkaniu. Dla nich nie jest ważne kto będzie ich przeciwnikiem. – Mamy dzień wolny i z tego skorzystamy. Będziemy dzięki temu bardziej wypoczęci. Zrobimy wszystko by wygrać ten mecz i awansować do półfinałów – zapowiedział Tomas Kmet. Cieszymy się, że wygraliśmy grupę, że jesteśmy w ćwierćfinale. To historyczna szansa i byłoby dużym błędem z tego nie skorzystać – dodał na koniec.

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved