Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Krispol bez straty seta w starciu z Orłem

PP: Krispol bez straty seta w starciu z Orłem

Występ w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski był dla siatkarzy z Międzyrzecza pierwszym, od czasu awansu, oficjalnym meczem przed własną publicznością. Co prawda przegrali 0:3, ale kibice nie muszą się wstydzić za swoich ulubieńców.

Zespół Krispolu Września był w tym pojedynku faworytem do zwycięstwa. Młoda, nowopowstająca drużyna Orła zbiera dopiero pierwsze szlify na poziomie drugoligowego grania. Widać to było już na początku spotkania, który gospodarze zaczęli nerwowo. Goście z Wrześni szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Gdy międzyrzeczanie opanowali pierwsze nerwy, głównie za sprawą skuteczności Mariusza Szulikowskiego, zdołali doprowadzić do remisu 10:10. Ten stan jednak nie utrzymywał się długo. Krispol znów szybko odskoczył na kilka punktów i wiedziony przez Michała Paniączyka pewnie zmierzał po zwycięstwo w pierwszej odsłonie. Cel gracze Krzysztofa Wójcika osiągnęli przy stanie 25:22.

Drugą partię trener Paweł Raczyński rozpoczął z dwoma zmianami na pozycji środkowego bloku. Do gry desygnowani zostali dużo wyżsi Kacper Szala i Jakub Malinowski, którzy zastąpili Miłosza Olejniczaka i Dariusza Stafyniaka. Ten ostatni jednak chwilę później pojawił się na boisku w roli atakującego i trzeba przyznać, że radził sobie przyzwoicie. Ten set był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej jak dwa punkty. W końcówce Orzeł prowadził nawet 21:20, ale znów górę wzięło większe doświadczenie przyjezdnych, którzy po ataku Wojciecha Dziurkowskiego prowadzili już 2:0.

W trzecim secie to trener gości dał szansę dwóm zawodnikom, którzy do tej pory stali w kwadracie dla rezerwowych. Na placu gry pojawili się Marek Wawrzyniak i Wojciech Paniączyk. Wynik znów długo oscylował wokół remisu. Krispol w trudnych sytuacjach mógł liczyć na swojego lidera Marcina Iglewskiego, który po niemrawym początku, teraz był niemal niezawodny w ataku. Sytuacja zaczęła się zmieniać od stanu po 19, kiedy to miejscowi popełnili kilka błędów w ataku co przypłacili porażką także w secie numer trzy.

KS Orzeł Międzyrzecz – Krispol Września 0:3
(22:25, 23:25, 20:25)

Orzeł: Haładus, Olejniczak, Szulikowski, Kaczorek Ł., Jakubczak, Stafyniak i Czyż (libero) oraz Szala, Malinowski i Sroga
Krispol: Skrok, Dziurkowski, Iglewski Marcin, Kotecki, Skup, Paniączyk M. i Iglewski Mateusz (libero) oraz Wawrzyniak, Paniączyk W. i Kempiński