Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Igor Kolaković: Wszystko się może wydarzyć

Igor Kolaković: Wszystko się może wydarzyć

fot. archiwum

Selekcjoner reprezentacji Serbii, Igor Kolaković, uważa następny, ćwierćfinałowy mecz, za najbardziej istotny dla swojego zespołu. - Stoczymy ciężką bitwę - podkreśla trener. W czwartek rywalem Serbów będzie zwycięzca meczu pomiędzy Francją a Turcją.

Kadra Serbii awansowała do ćwierćfinału bezpośrednio – dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie A, po zwycięstwie w trzech meczach: z Turcją, ze Słowenią i z Austrią. – Przygotowujemy się do ćwierćfinałów. 15. września to dla nas najważniejszy dzień, ponieważ czekamy na przejście do walki o medale – mówił Igor Kolaković po meczu.

Serbia spotka się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Turcją a Francją. – Stoczymy ciężką bitwę. Wszystko jest otwarte i wszystko może się wydarzyć – powiedział trener. Dodał, że w meczu z Austrią w Wiedniu kibice stworzyli "wspaniałą atmosferę".

Energia pomiędzy nami i nimi płynie w dobrym kierunku. To było oczywiste, że młodzi zawodnicy, którzy cierpliwie czekali na swoją szansę, zagrali z taką energią i jakością, że jestem z nich bardzo zadowolony. To była prawdziwa, finalna, młoda reprezentacja Serbii – chwalił Kolaković.Według środkowego narodowej drużyny – Dragana Stankovicia, Francja ma większe szanse w spotkaniu z Turcją. – Francuzi są faworytami w meczu z Turcją, ale ich gra jest zmienna. Jeśli utrzymamy formę z poprzednich spotkań, myślę, że pytanie, kto wejdzie do półfinałów nie musi być zadawane – stwierdził Stanković.

Również Serbski rozgrywający – Vlado Petković, w ćwierćfinale mistrzostw Europy oczekuje reprezentacji Francji. – Francja będzie faworytem. Graliśmy już przeciwko Turkom, w tej chwili nie błyszczą – uznał Petković.

źródło: przegladligowy.com, srbijasport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved