Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Finowie głodni zwycięstw

Finowie głodni zwycięstw

fot. archiwum

Dzisiaj wieczorem reprezentanci Finlandii rozegrają mecz barażowy ze Słowenią, którego stawką jest wejście do ćwierćfinałów mistrzostw Europy. Jak podkreślają podopieczni Daniela Castellaniego, atmosfera w zespole jest bardzo dobra, a nastawienie przed spotkaniem bojowe.

Atmosfera w zespole jest fantastyczna, głównie z powodu awansu do kolejnej rundy – mówi drugi trener Finów, Jussi Heino. Nikt jednak nie zamierza na tym poprzestać, wszyscy wciąż są głodni kolejnych zwycięstw – dodaje asystent Daniela Castellaniego.

Przed mistrzostwami Europy Finowie wzięli udział w turnieju Mikasa Cup w Mariborze. Biało-niebieskim udało się wtedy wygrać z ekipami Słowacji i Iranu, jedyną porażkę zanotowali z gospodarzami, Słoweńcami. – To była dla nas dobra lekcja – przyznaje Heino.Dobrze pamiętamy graczy ze Słowenii. Wtedy nie zaprezentowaliśmy się dobrze, nasza gra nie układała się po naszej myśli. Jeśli dzisiaj zagramy na właściwym poziomie, mamy ogromną szansę na sukces.

Dużo będzie zależało więc od postawy zawodników, jednak o to trenerzy chyba nie muszą się martwić. W ostatnim meczu z reprezentacją Belgii wielką wolę walki pokazał Antti Siltala, którego bojowe nastawienie udzieliło się całej drużynie: – Gram najlepiej, jak potrafię. Jeśli to pomaga pozostałym i ich mobilizuje, to bardzo dobrze – mówi skromnie przyjmujący fińskiej ekipy.Początek barażowego spotkania zaplanowano na godzinę 20:10. Na zwycięzcę meczu Finlandia-Słowenia w ćwierćfinale czeka już reprezentacja Italii.

Autor: Magdalena Kudzia

 

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved